Zamknij

Sześcioro polskich pływaków domaga się rekompensaty od PZP za IO

15.09.2021 08:11
Alicja Tchórz
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Sześcioro pływaków, którzy nie mogli wystartować na igrzyskach olimpijskich w Tokio domaga się od Polskiego Związku Pływackiego zadośćuczynienia w formie materialnej - dowiaduje się reporter Radia ZET Marcin Powideł.

- Dziś rozpoczną się mediacje, czyli próba przedsądowego rozwiązania sporu. Poruszamy się w kręgu trzech obszarów: kosztów rzeczywistych poniesionych przez moich klientów, utraconych tzw. korzyści i przede wszystkim zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, jaka ich spotkała - wyjaśnia w rozmowie z Radiem ZET Tomasz Dauerman, radca prawny, reprezentujący pokrzywdzonych pływaków.

- Co ważne, te oczekiwania są jednakowe dla wszystkich. Jeżeli jednak mediacje nie przyniosą kompromisu i będziemy musieli iść do sądu, wówczas roszczenia te będą już indywidualne. Dla każdego pokrzywdzonego z osobna - dodaje Tomasz Dauerman. Radca prawny, reprezentujący pokrzywdzonych pływaków potwierdza również, że w mediacjach uczestniczyć będą przedstawiciele PKOl.

Tokio 2020: Sześcioro pływaków domaga się zadośćuczynienia od PZP

Z powodu błędów proceduralnych przy zgłaszaniu sportowców do zawodów pływackich na IO w Tokio z rywalizacji wykluczono Alicję Tchórz, Aleksandrę Polańską, Dominikę Kossakowską, Bartosza Piszczorowicza, Mateusza Chowańca i Jana Hołuba. Cała szóstka była już w Japonii, ale musiała wrócić do Polski jeszcze przed rozpoczęciem imprezy.

RadioZET.pl