Zamknij

Syn Michaela Schumachera mistrzem Europy Formuły 3

Krzysztof Sobczak
13.10.2018 17:53
Mick Schumacher mistrze Europy Formuły 3
fot. HOCH ZWEI / Thomas Suer/Imago Sport and News/East News

Mick Schumacher, syn legendarnego kierowcy Formuły 1 Michaela, został mistrzem Europy Formuły 3. W sobotę, w przedostatnim wyścigu sezonu 19-letni Niemiec zajął drugie miejsce i zapewnił sobie tytuł. Jest pierwszym triumfatorem cyklu z tego kraju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

Przed niedzielnym finałem ME Schumacher ma 51 punktów przewagi nad najlepszym z rywali Brytyjczykiem Danielem Ticktumem (siódmy w sobotę) i już nie może stracić prowadzenia. Na torze w Niemczech zwyciężył Estończyk Juri Vips.

Triumf w tym cyklu przybliża Schumachera do zdobycia tzw. superlicencji, która jest wymagana do startów w "królowej sportów motorowych", czyli Formule 1.

Wypadek Michaela Schumachera

Ojciec Micka zdobył tytuł mistrza świata F1 w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku. 29 grudnia 2013 roku miał tragiczny wypadek na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach. Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie sztucznej śpiączki w szpitalu w Grenoble. Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie, gdzie go wybudzono. Opuścił ją we wrześniu i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim.

RadioZET.pl/PAP/KS