Zamknij

Europosłanka chce usunięcia jednej ze sportowych dyscyplin. Błyskawiczna reakcja związku

25.11.2021 19:41
Sylwia Spurek
fot. THIERRY MONASSE/REPORTER/East News

Sylwia Spurek w rozmowie z portalem "Interia" opowiedziała się za likwidacją jeździectwa. Wypowiedź europosłanki wywołała poruszenie, a na jej słowa szybko odpowiedział Polski Związek Jeździecki.

Sylwia Spurek słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. W przeszłości próbowała przekonać opinię publiczną, że piłka nożna kobiet boryka się ze stereotypowym myśleniem, zarzucając, że piłkarki mają zdecydowanie mniejsze zarobki od piłkarzy.

Członkini partii Zielonych w Parlamencie Europejskim udzieliła wywiadu dla serwisu "Interia", a jej ostatnie słowa odbiły się szerokim echem w sieci. Spurek przekonywała, że jeździectwo powinno zostać zlikwidowane, ponieważ nie godzi się z "wykorzystywaniem zwierząt do czegokolwiek".

- Jestem przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do czegokolwiek: sportu, rozrywki, badań i testów. W jeździe konnej, w sporcie, nie ma relacji i więzi. Tu jest eksploatacja. Mówią o tym również same zawodniczki i zawodnicy - przyznała.

Sylwia Spurek za likwidacją jeździectwa

Argumenty Spurek zostały szeroko skomentowane. Serwis "Interia" poszedł o krok dalej i poprosił o wypowiedź Polskiego Związku Jeździectwa. W komunikacie podkreślono, że wypowiedź europosłanki mogą być skutkiem jej powierzchownej wiedzy na temat tego sportu.

- Wzajemna współpraca oparta jest na szacunku i dbałości o partnera. Znawcy koni wiedzą, że każda jazda jest zwieńczeniem wielogodzinnej opieki nad zwierzęciem - cytuje słowa wiceprezesa związku Marcina Kamińskiego, "Interia".

Polska zostanie gospodarzem mistrzostw Europy? PZPN zgłosił kandydaturę

- Z swojej strony, jako członek władz Polskiego Związku Jeździeckiego, serdecznie zapraszam, aby pani poseł Sylwia Spurek mogła osobiście przekonać się, w jaki sposób dbamy i jak traktujemy na co dzień naszych sportowych partnerów i przyjaciół - konie. Niech spędzi z nami dzień lub więcej. Jeśli pani poseł wyrazi taką wolę, zobowiązuję się do organizacji takiego spotkania - podano w oficjalnym oświadczeniu do europosłanki Spurek.

RadioZET.pl