Zamknij

Medalista olimpijski zamieszany w morderstwo. Twierdzi, że policja go wrabia

24.05.2021 22:08
Sushil Kumar zamieszany w morderstwo
fot. DINESH JOSHI/AFP/East News

Sushil Kumar, dwukrotny medalista olimpijski w zapasach, został aresztowany w związku z brutalnym pobiciem ze skutkiem śmiertelnym innego zapaśnika Sagary Rany. 38-latek utrzymuje, że jest niewinny, a policja go wrabia w morderstwo.

  • Sushil Kumar trafił do aresztu w związku z morderstwem Sagara Rany
  • Sportowiec twierdzi, że jest niewinny
  • 38-letni Kumar to były mistrz świata i dwukrotny medalista olimpijski w zapasach

Sushil Kumar jest najbardziej utytułowanych indyjskim zawodnikiem w sportach indywidualnych. Jest srebrnym i brązowym medalistą olimpijskich w zapasach w stylu wolnym - odpowiednio z Londynu 2012 i Pekinu 2008. Na swoim koncie ma także tytuł mistrza świata z 2010 roku z Moskwy. Po zakończeniu kariery popadł jednak w konflikt z prawem, a teraz na długie lata może trafić do więzienia.

Miejscowe media, a także m.in. BBC informują, że Kumar był poszukiwany od trzech tygodni w związku z porwaniem i śmiertelnym pobiciem innego zapaśnika Sagara Rany. Policja wyznaczyła nawet nagrodę za pomoc w jego schwytaniu - 1350 dolarów amerykańskich. Ostatecznie do aresztowania miało dojść w New Delhi.

Sushil Kumar odpowie za morderstwo?

Napastnicy zaatakowali również dwóch innych mężczyzn przebywających z Raną. Oni jednak mieli więcej szczęścia, obaj przeżyli, a następnie - zdaniem policji - mieli złożyć obciążające zeznania względem Sushila Kumara. Twierdzą, że widzieli go na miejscu zbrodni.

38-latek odpiera zarzuty i uważa, że jest wrabiany przez policję. Ofiara, Sagar Rana, był bowiem synem funkcjonariusza, w związku z czym śledczy potrzebują sukcesu, a tym będzie tylko błyskawiczne postawienie sprawców przed sądem.

Zapaśnik ma pozostać w areszcie do rozpoczęcia procesu. Może zostać oskarżony nie tylko o zorganizowanie pobicia, ale także o morderstwo.

RadioZET.pl/BBC/Sportowe Fakty