Zamknij

Finał Super Bowl dla Tampa Bay Buccaneers, Tom Brady śrubuje rekord

08.02.2021 08:40
Tom Brady
fot. PAP/EPA

Tampa Bay Buccaneers w finale Super Bowl pokonali Kansas City Chiefs 31:9 i po raz drugi w historii zostali mistrzem ligi futbolu amerykańskiego NFL. Swój siódmy w karierze tytuł wywalczył Tom Brady.

  • Tampa Bay Buccaneers po raz drugi w historii zostali mistrzami ligi futbolu amerykańskiego NFL
  • W finale Super Bowl 2021 pokonali Kansas City Chiefs 31:9
  • Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) został uznany Tom Brady

Nieznacznie większe szanse na zwycięstwo dawano Chiefs, a tak wyraźnego zwycięstwa Buccaneers chyba nikt się nie spodziewał. Co prawda pierwsze punkty zdobyli obrońcy tytułu, po udanym kopnięciu z 31 jardów, ale później dominowali "Korsarze".

Po dwóch przyłożeniach Roba Gronkowskiego i jednym Antonio Browna gospodarze schodzili na przerwę przy prowadzeniu 21:6. W drugiej połowie kontynuowali świetną grę i nie dali rywalom najmniejszych szans na odwrócenie losów meczu.

Brady po raz piąty w karierze został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) Super Bowl. - Zostaliśmy mistrzami świata i nikt nam już tego nie odbierze. W kolejnym sezonie wrócimy - zapowiedział zapytany, czy będzie kontynuował karierę.

Tom Brady - najlepszy zawodnik w historii NFL

Brady w niedzielę dołożył kolejny element do swojego niesamowitego, sportowego dziedzictwa. 43-latek już wcześniej nazywany był najlepszym zawodnikiem NFL wszech czasów.
Buccaneers wzmocnił przed ostatnim sezonem, a całą wcześniejszą karierę spędził w New England Patriots. Zespół z nim w składzie w dziesięciu występach sześciokrotnie wygrał Super Bowl. Siedmioma pierścieniami mistrzowskimi, które ma Brady, nie może się pochwalić nie tylko żaden inny zawodnik, ale nawet żaden klub.

Dwa lata temu Brady został najstarszym rozgrywającym, który wygrał Super Bowl. Teraz nie tylko wyśrubował ten rekord, ale również uczynił 68-letniego trenera Buccaneers Bruce'a Ariansa najstarszym szkoleniowcem mistrzowskiej drużyny.
RadioZET.pl/PAP