Bild: Stroll kupił Force India. Robert Kubica etatowym kierowcą?

Krzysztof Sobczak
24.07.2018 11:36
Robert Kubica może trafić do Force India
fot. Glenn Dunbar / LAT Images/EAST NEWS

Lawrence Stroll, ojciec etatowego kierowcy Williamsa Lance'a Strolla, kupił Force India - informuje "Auto Bild". Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to już po wakacjach w zespole mogą zajść spore zmiany. Jedna z nich może dotyczyć Roberta Kubicy.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci do ścigania w F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Nie wiadomo, czy Stroll wykupił 100 procent udziałów, czy tylko pakiet kontrolny. Niektóre media donoszą, że zmiany w Force India mogą wywołać lawinę i doprowadzić do przetasowań w kilku zespołach. I to już po przerwie wakacyjnej (a więc 24 sierpnia).

Kanadyjski miliarder z pewnością będzie chciał sprowadzić do FI swojego syna, Lance'a. Wówczas wakat powstałby w Williamsie, gdzie kierowcą rezerwowym oraz rozwojowym jest Robert Kubica. Jednak to nie on miałby być partnerem Siergieja Sirotkina, gdyż - zdaniem kilku źródeł - Lance chciałby jeździć u boku Polaka.

Wcześniej Kubicę łączono z Haasem, z którym miał już nawet prowadzić rozmowy. Polak zaprzeczył tym doniesieniom.

Upadek Force India?

Force India zajmuje obecnie 5. miejsce w klasyfikacji konstruktorów i ma bardziej konkurencyjny samochód od Williamsa. Problemem są jednak finanse, a oferta Lawrence'a Strolla ma być jedynym ratunkiem przed upadłością.

Obecnie etatowymi kierowcami Force India są Esteban Ocon, który ma ofertę z Renault na sezon 2019, oraz Sergio Perez, za którym stoją potężni sponsorzy.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Bild/Sportowe Fakty/KS