Zamknij

Mistrzyni olimpijska i świata zmienia dyscyplinę. Czas na biathlon

23.03.2020 15:00
Stina Nilsson zamienia biegi narciarskie na biathlon
fot. Stina Nilsson/Instagram

Szwedka Stina Nilsson, mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata w biegach narciarskich, zdecydowała się zmienić dyscyplinę i od przyszłego sezonu będzie startować w biathlonie. - Od lat marzyłam, by biegać z karabinem - powiedziała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

26-letnia Nilsson jest obecnie największą gwiazdą szwedzkich biegów narciarskich. W ostatnich zimowych igrzyskach w Pjongczangu zdobyła trzy medale - złoty w sprincie oraz srebrne w sprincie drużynowym i sztafecie. Ma w dorobku też siedem medali mistrzostw świata, w tym złote w sztafecie i sprincie drużynowym oraz srebrny sprincie z ubiegłego roku z Seefeld.

"Wiadomość jest tak sensacyjna, że aż niewiarygodna" - skomentowano w szwedzkiej telewizji publicznej. Informację opatrzono zdjęciem biegaczki z karabinem podczas treningu w Oestersund.

Nilsson powiedziała, że biegi narciarskie już od jakiegoś czasu jej nie wystarczały, a biathlon... - Od zawsze mnie fascynował i teraz chcę na poważnie spróbować sił w tej dyscyplinie - podkreśliła zawodniczka z Mory.

Jak przyznała, chciała zmienić dyscyplinę po igrzyskach w Pekinie w 2022 roku, ale zdecydowała, że nie będzie zwlekać i już w najbliższym sezonie zamierza startować w Pucharze Świata w biathlonie.

Nilsson idzie w ślady Herrmann

Podobną drogę - z biegów narciarskich do biathlonu - przeszła m.in. Denise Herrmann. Niemka w zakończonym przed tygodniem sezonie PŚ w biathlonie zajęła trzecie miejsce. W pierwszej z dyscyplin nie odnosiła jednak tak dużych sukcesów, jak Nilsson, choć miała w dorobku wywalczony w sztafecie brązowy medal olimpijski. W dwuboju wywalczyła dotychczas pięć medali MŚ.

RadioZET.pl/PAP