Zamknij

Zmiany na PGE Narodowym. Stadion rezygnuje z części aktywności

19.10.2020 12:51
Zimowy Narodowy
fot. mat. pras. PGE Narodowy

Stadion Narodowy przechodzi zmiany w związku z powstawaniem na terenie obiektu tymczasowego szpitala dla chorych na koronawirusa. Czy wpłynie to na wydarzenia organizowanie na terenie obiektu? Czy Zimowy Narodowy się odbędzie?

PGE Narodowy udostępni część powierzchni dla tymczasowego szpitala dla zakażonych COVID-19. Jak dowiedziało się Radio ZET, z tego powodu część atrakcji zostanie zawieszona.

- Potwierdzam, że będzie szpital tymczasowy w przestrzeniach biznesowych (nie na płycie) i w tej chwili wyłączamy aktywności takie jak wycieczki czy spotkania - przekazała nam dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu, pani Monika Borzdyńska.

Zimowy Narodowy 2020/2021. Czy się odbędzie?

Nie została jeszcze podjęta decyzja ws. Zimowego Narodowego. - Sytuacja jest dynamiczna - usłyszeliśmy. Niewykluczone więc, że wydarzenie zostanie odwołane lub rozpocznie się z opóźnieniem. Przypomnijmy, że rok temu impreza wystartowała 30 listopada.

Szpital polowy na Stadionie Narodowym jeszcze w tym tygodniu

W tym roku miała odbyć się już 8. edycja. W poprzedniej Zimowy Narodowy odwiedziło ponad 600 tysięcy gości, którzy korzystać mogli m.in. z lodowiska, torów curlingowych czy skateparku.

Koronawirus. Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

O tworzeniu szpitala na terenie PGE Narodowego mówił w poniedziałek rano na antenie Radia ZET Michał Dworczyk. - Chcielibyśmy, żeby pierwsze 250 łóżek było gotowych do przyjęcia pacjentów jeszcze pod koniec tego tygodnia - przyznał szef Kancelarii Premiera.

Stadion Narodowy zmienia się w szpital. Co z meczami reprezentacji Polski?

Łącznie na stadionie ma znaleźć się 500 łóżek, w tym 50 OIOM-owych, z możliwością rozszerzenia do tysiąca.

RadioZET.pl/AN