Zamknij

Orlen wesprze Kubicę! Szanse na powrót do Formuły 1 rosną

Andreas Nicolaides
16.10.2018 09:00
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica walczy o powrót do Formuły 1. Wszystko wskazuje na to, że pomoże mu w tym Orlen. Obie strony w poniedziałek spotkały się w Warszawie, w siedzibie firmy. Rozmowy trwały ponad godzinę.

Jak ustaliło Radio ZET, poniedziałkowe spotkanie zaplanowane było kilka tygodni temu.

Kubica jest w tym sezonie rezerwowym kierowcą Williamsa. Walczył o miejsce w pierwszym zespole, ale przegrał z Siergiejem Sirotkinem, który dzięki sponsorom wniósł do zespołu ponad 15 milionów dolarów.

Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Wtedy zdecydowały pieniądze, dlatego teraz polski kierowca chce podjąć w tym względzie równą walkę z Rosjaninem. Pomóc ma mu w tym Orlen. Kubica liczy, że ze wsparciem polskiego koncernu przekona do siebie szefostwo Williamsa. Tym bardziej, że Sirotkin słabo spisuje się na torze. W klasyfikacji generalnej zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

Sam Kubica póki co tonuje nastroje. - Głównym celem jest powrót do F1, ale czy to się wydarzy, trudno powiedzieć. Ciężko określić szanse, ale pewne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, dlatego trzeba próbować - powiedział w rozmowie z Radiem ZET.

Pierwszym kierowcą Williamsa w nowym sezonie będzie George Russell. Kubica i Sirotkin powalczą o drugie miejsce. Decyzja powinna zapaść do końca października.

RadioZET.pl/Super Express/AN