Kamil Stoch został najlepszym sportowcem 2017 r. dzięki osiągnięciom z 2018 r. Przesądził TCS

Krzysztof Sobczak
08.01.2018 13:19
Robert Lewandowski i Kamil Stoch
fot. Instagram/PAP

"Przegląd Sportowy" ujawnił tajemnicę głosowania na najlepszego sportowca 2017 roku. Okazuje się, że duży wpływ na ostateczny triumf Kamila Stocha miało jego zwycięstwo w 66. Turnieju Czterech Skoczni, a zatem wydarzenie z 2018 roku.

Zagłosuj

Kto był - wg Ciebie - najlepszym sportowcem 2017 roku?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Jeszcze w piątek Robert Lewandowski miał w Plebiscycie PS ogromną przewagę nad Kamilem Stochem" - możemy przeczytać na stronie "Przeglądu Sportowego".

Zobacz także

"W piątek przewaga Lewandowskiego nad Stochem wynosiła ponad 20 tysięcy. Po sobotnim, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni wszystko się zmieniło. Ostatecznie Kamil Stoch otrzymał o 2916 głosów więcej niż najlepszy polski piłkarz" - napisano. Według informacji "PS", do zmiany lidera miało dojść podczas głosowania SMS-owego na... trzy minuty przed ogłoszeniem wyników.

To tylko potwierdza, że ogromny wpływ na tego typu plebiscyty mają bieżące wydarzenia. Kibice nie zauważyli, że rok 2017 już się skończył, a 66. TCS zakończył się 6 stycznia 2018 roku. Można zatem powiedzieć, że Stoch otrzymał nagrodę zarówno za poprzednie, jak i dopiero rozpoczęte 12 miesięcy.

Gwoli ścisłości trzeba przypomnieć, że w 2017 roku Stoch również wygrał Turniej Czterech Skoczni, a ponadto wraz z drużyną sięgnął po złoty medal mistrzostw świata w Lahti i zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Lewandowski z kolei został mistrzem Niemiec, królem strzelców Bundesligi, a z reprezentacją wywalczył awans na MŚ w Rosji. Ponadto został najlepszym strzelcem eliminacji mundialu i najlepszym strzelcem w historii drużyny narodowej.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS