Sportowcy #MuremZaOwsiakiem. Wzruszające wpisy Rogowskiej i Bieniuka

Krzysztof Sobczak
15.01.2019 18:44
Jurek Owsiak
fot. PAP

W poniedziałek Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To efekt zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło podczas "Światełka do nieba". Internauci stworzyli akcję #MuremZaOwsiakiem, do której włączyli się także sportowcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Jako rodzice wcześniaków na własnej skórze poczuliśmy dobro płynące ze wsparcia Wielkiej Orkiestry! Nasze dzieci od pierwszego oddechu były wspierane sprzętem zakupionym właśnie przez fundację. To co udało się osiągnąć przez ostatnie 27 lat jest dziełem wyjątkowym. Jest dziełem wszystkich Polaków, którzy ze zwykłej dobroci serca wspierali się w potrzebie. Po co niszczyć coś tak dobrego? Jurek, zostań! Grajmy dalej! WSPÓLNIE!" - napisała była tyczkarka Anna Rogowska, która w ubiegłym roku została mamą bliźniaków.

Równie wzruszający wpis zamieścił były piłkarz Jarosław Bieniuk, który kilka lat temu przeżył śmierć swojej żony Anny Przybylskiej. "PANIE JURKU! Mój starszy syn Szymon urodził się z zapaleniem płuc. Zamiast do domu trafił na 2 tygodnie na Odział Intensywnej Opieki Noworodka w Klinice Neonatologii w Poznaniu. Ratowano mu życie w inkubatorze zakupionym przez WOŚP! Nigdy nie zapomnę, kiedy jako młodzi, przerażeni rodzice patrzyliśmy na małe serduszko przyklejone do boku aparatury, która ratowała życie naszemu dziecku. Obiecaliśmy sobie, że będziemy wspierać Pana i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej, Dlatego przyłączam, a właściwie to przyłączamy się razem z Anią do apelu, aby się Pan nie poddawał! Jest Pan nam potrzebny!" - zaznaczył Bieniuk.

Akcja #MuremZaOwsiakiem

Na InstaStory hasztag #MuremZaOwsiakiem zamieścili m.in. tenisistka Magda Linette, piłkarz Kamil Glik i Anna Lewandowska. Grafiki ze złamany sercem WOŚP bądź podobnymi pojawiły się na profilach lekkoatletki Anny Jagaciak, piłkarzy Kamila Grosickiego i Jana Bednarka czy siatkarza Andrzeja Wrony. O zaprzestanie nienawiści zaapelowały m.in. Ewa Swoboda i Joanna Jóźwik.

Zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Powodem rezygnacji Jurka Owsiaka ze stanowiska prezesa WOŚP było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Podczas "światełka do nieba", kulminacyjnego momentu każdego Finału, na scenę wtargnął Stefan W. i zadał kilka ciosów nożem w klatkę piersiową polityka. Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek wczesnym popołudniem.

RadioZET.pl/KS