SportPesa Racing Point pokazał bolid na sezon 2019. Nowy sponsor tytularny [ZDJĘCIE]

Maciej Walasek
13.02.2019 17:00
SportPesa Racing Point
fot. Twitter

SportPesa Racing Point zaprezentował swój samochód na rok 2019. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego - firmy SportPesa, doszło do zmiany nazwy zespołu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

SportPesa Racing Point zaprezentował samochód na tegoroczny sezon. Oficjalna uroczystość odbyła się w Toronto w trakcie Canadian International AutoShow. Kiedy Lawrence Stroll przejął ekipę Force India, uległa zmiana nazwy teamu. Po podpisaniu umowy z kenijską firmą bukmacherską SportPesa, pełna nowa nazwa stajni brzmi SportPesa Racing Point. Mówi się, że przedsiębiorstwo wniesie do budżetu 8 milionów dolarów.

Zobacz także

Poza tym do równie sporych zmian doszło w składzie kierowców. Do Sergio Pereza, który pozostał w zespole dołączył syn właściciela, Lance Stroll. Tak jak przed rokiem, dominującym kolorem na samochodzie będzie kolor różowy. Spowodowane jest to obecnością innego sponsora – BWT.

- SportPesa jest młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której wartości są zgodną z naszą własną wizją, by stać się zespołem zdolnym konkurować w czołówce stawki. Cieszymy się, że mamy tak ambitnego partnera, który pomaga nam realizować naszą zespołową misję. Cieszymy się, że będziemy współpracować z nimi, aby Formuła 1 stała się sportem bliższym fanom na całym świecie – powiedział Otmar Szafnauer, szef ekipy.

Sergio Perez przekonywał, że ekipa chce wejść na kolejny poziom rywalizacji, by móc walczyć z najlepszymi.

- Cele są ekstremalne. Naprawdę chcemy wejść na kolejny poziom. Teraz nadszedł czasy, aby pokazać, co możemy naprawdę zrobić, teraz, gdy mamy wszystkie narzędzia na miejscu. Jest to nowy rozdział i bardzo ekscytująca podróż, która na nas czeka. To spełnienie marzeń, aby tutaj stać, nie mogę się doczekać, aż to wszystko się rozkręci - powiedział Meksykanin.

RadioZET.pl/MW