Zamknij

Dramat Polaków w Speedway of Nations. Upadek pogrzebał marzenia o złocie

17.10.2021 19:33
Dramat Polaków w Speedway of Nations
fot. Jakub Walasek/REPORTER/EastNews

Polscy żużlowcy w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak zdobyli srebrny medal Speedway of Nations, drużynowych mistrzostwach świata rozgrywanych w formule par. Zmarzlik wygrał finał, ale upadek Janowskiego sprawił, że po złoty krążek sięgnęli Brytyjczycy.

  1. Speedway of Nations 2021: Upadek Macieja Janowskiego [WIDEO]
  2. Speedway of Nations 2021 - WYNIKI

Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak po pierwszym dniu Speedway of Nations prowadzili z przewagą 10 punktów nad Brytyjczykami i 11 nad Duńczykami. W sobotę podopieczni Rafała Dobruckiego do swego dorobku dorzucili 34 "oczka" i w finale spotkali się z gospodarzami. Tam rozegrał się dramat.

Zmarzlik znakomicie wyszedł spod taśmy i objął prowadzenie. Za nim jechali Robert Lambert i Daniel Bewley, ale Janowski zdołał minąć Brytyjczyków i na moment wyszedł na drugą pozycję. Niestety jadąc blisko bandy, stracił równowagę i zaliczył upadek, który pogrzebał szanse Polaków na triumf w zawodach. Mimo zwycięstwa w wyścigu finałowym Zmarzlika (4 pkt), drużynowymi mistrzami świata zostali gospodarze.

To dla nich pierwszy tytuł w historii.

Speedway of Nations 2021: Upadek Macieja Janowskiego [WIDEO]

Speedway of Nations 2021 - WYNIKI

RadioZET.pl