Polacy wyraźnie prowadzą na półmetku zawodów Speedway of Nations

16.10.2021 20:05
Polscy żużlowcy wyraźnie prowadzą na półmetku zawodów Speedway of Nations

Polacy w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak wygrali wszystkie wyścigi i z dużą przewagą prowadzą na półmetku zawodów Speedway of Nations w Manchesterze, drużynowych mistrzostw świata rozgrywanych w formule par. Dokończenie rywalizacji w niedzielę.

Bartosz Zmarzlik, Maciej Jankowski i Jakub Miśkowiak znakomicie wywiązują się z roli faworytów w zawodach Speedway of Nations rozgrywanych w Manchesterze. Biało-czerwoni wygrali wszystkie wyścigi, w tym czterokrotnie podwójnie, i z dorobkiem 40 punktów aż o 10 wyprzedzają Brytyjczyków.

Trzecie miejsce zajmują Duńczycy. To o tyle istotne, że bezpośredni awans do finału wywalczy tylko zwycięzca, a ekipy z lokat 2-3 stoczą baraż o kwalifikację do decydującego boju. Łotyszom, Australijczykom i Francuzom trudno będzie odrobić straty.

Speedway of Nations 2021 - WYNIKI: Pech Szwedów

Dużego pecha mieli Szwedzi. W 6. wyścigu Jacob Thorssell i Pontus Aspgren zderzyli się i długo zbierali się z toru. Po wypadku Skandynawom trudno było wrócić do wyrównanej rywalizacji.

Zawody Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata. Ekipy składają się z trzech zawodników, w tym jednego juniora. Jego wszystkie trzy dotychczasowe edycje wygrali Rosjanie Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow, którzy jednak w Manchesterze nie startują. Polacy mają w dorobku dwa srebrne medale i jeden brązowy.