Śmierć Bjorga Lambrechta: Policja wszczęła śledztwo

Maciej Walasek
06.08.2019 08:51
Bjorg Lambrecht nie żyje
fot. PAP/EPA

Bjorg Lambrecht nie żyje. 22-letni Belg zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po feralnym wypadku na Tour de Pologne. Rybnicka policja zapowiedziała, że przyjrzy się tragicznemu zdarzeniu i sprawdzi wszystkie okoliczności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bjorg Lambrecht zmarł wskutek obrażeń doznanych na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne z Chorzowa do Zabrza. Do wypadku doszło w pierwszej części etapu w okolicach Żor. 22-letni zawodnik ekipy Lotto Fix All uderzył w betonowy przepust na drodze i na miejscu był reanimowany. Natychmiast pojawiły się obawy o życie zawodnika. Kiedy lekarzom szybko udało się przywrócić funkcje życiowe, Belg został przewieziony do szpitala w Rybniku. Zmarł na stole operacyjnym.

Przepust: Miejsce, w które uderzył Bjorg Lambrecht. Są już pierwsze znicze [FOTO]

Tragicznemu zdarzeniu przyjrzy się policja. Komenda Miejska Policja w Rybniku poinformowała, że zbada okoliczności wypadku. Na miejscu obecny był prokurator, który zarządził sekcję zwłok. Funkcjonariusze będą ustalać dalsze szczegóły śledztwa.

Czesław Lang załamany po śmierci Bjorga Lambrechta

Śmierć Bjorga Lambrechta: Jakie będą kolejne kroki?

Mundurowi będą musieli podjąć następne działania w sprawie. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” mł. asp. Dariusz Jaroszewski zaznaczył, że potrzebny jest czas na ustalenie wszystkiego.

Lekarz TdP zabrał głos ws. śmierci Lambrechta. Kolarz doznał potwornych obrażeń

– Ciężko mówić o tym, jakie dokładnie kroki mają być podjęte. Musimy ustalić okoliczności tego zdarzenia, jak do niego doszło. Na to jednak potrzeba czasu – tłumaczył.

We wtorek kolarze startujący w Tour de Pologne nie będą się ścigać. Z powodu tragicznej śmierci Belga Bjorga Lambrechta organizatorzy skrócili i zneutralizowali czwarty etap z Jaworzna do Kocierza.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW