Zamknij

Sky wycofuje się ze sponsorowania. Co z Michałem Kwiatkowskim?

Maciej Walasek
12.12.2018 13:33
Sky
fot. PAP/EPA

Właściciel i sponsor brytyjskiej grupy kolarskiej Team Sky - medialny gigant Sky ogłosił, że wycofuje się z jej sponsorowania po sezonie 2019. Zawodnikami tej ekipy są m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, a w tym roku w jej barwach jeździł też Łukasz Wiśniowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Decyzja Sky oznacza, że odnoszący sukcesy zespół będzie musiał poszukać nowego inwestora, aby zapewnić finansowanie od początku 2020 roku.

Szef Team Sky Dave Brailsford w oświadczeniu przekazał informacje dotyczące jego przyszłości. - Jesteśmy otwarci na współpracę z nowym partnerem, jeśli nadarzy się szansa. A tymczasem przed nami kolejny ekscytujący rok wyścigów. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić sukces Sky w 2019 roku.

Zobacz także

Grupa kolarska Sky powstała w 2010 roku. Od tego czasu jej kolarze wygrali m.in. osiem "Wielkich Tourów", w tym sześć razy Tour de France - Bradley Wiggins w 2012 roku, Chris Froome w 2013, 2015, 2016 oraz 2017, a także Geraint Thomas w 2018. Łącznie odnieśli 322 zwycięstwa.

W składzie Team Sky są np. Froome, Thomas, Kwiatkowski i Gołaś. Według mediów, zawodnicy o decyzji sponsora dowiedzieli się na rozpoczętym zgrupowaniu na Majorce, zaś wycofanie Sky prawdopodobnie związane jest ze zmianą właściciela firmy na koncern Comcast ze Stanów Zjednoczonych.

RadioZET.pl/PAP/MW