Zamknij

Simon Martirosjan spowodował śmiertelny wypadek. Może trafić do więzienia

13.04.2021 22:13
Simon Martirosjan spowodował śmiertelny wypadek
fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Simon Martirosjan, mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 109 kg i srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro w kat. 105 kg, spowodował śmiertelny wypadek. 24-latek potrącił przechodnia, który zmarł w drodze do szpitala. Sztangista może teraz trafić do więzienia na 5 lat.

  • Simon Martirosjan spowodował śmiertelny wypadek w Erywaniu
  • Mistrz świata i wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów może trafić do więzienia na 5 lat
  • Do zdarzenia doszło kilka dni po nieudanych dla niego mistrzostwach Europy

Simon Martirosjan jest jedną z największych gwiazd podnoszenia ciężarów. W 2016 roku, mając zaledwie 19 lat, wywalczył srebrny medal olimpijski podczas igrzysk w Rio de Janeiro (kat. 105 kg). Dwa lata później w Ashgabat został mistrzem świata w kat 109 kg, a rok później w Pattayi powtórzył ten sukces. Jest też dwukrotnym mistrzem Europy (2017 i 2019). Tegoroczny czempionat Starego Kontynentu zakończył się jego sromotną porażką, gdy nie zaliczył żadnego podejścia w podrzucie.

Nieudany wynik sportowy to nic przy tym, co teraz grozi sztangiście. Rt.com informuje, że po powrocie z Moskwy do Erywania Martirosjan potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. 24-latek udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, wezwał karetkę, ale nie udało się uratować pieszego. Zmarł w drodze do szpitala.

Martirosjan trafi do więzienia?

Za wypadek ze skutkiem śmiertelnym Ormianinowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Na korzyść Martirosjana działa jednak nieposzlakowana opinia, fakt, że poszkodowany mężczyzna przechodził w niedozwolonym miejscu, a on jako sprawa wypadku nie uciekł z miejsca zdarzenia i negatywne wyniki badań toksykologicznych. Obciąża go nadmierna prędkość i charakter zdarzenia.

RadioZET.pl/rt.com