Zamknij

Kiedy siłownie zostaną otwarte? Minister zdrowia przekazał fatalne wieści dla branży

20.04.2021 10:14
Kiedy siłownie zostaną otwarte
fot. Jakub Kaminski/East News

- Otwarcie siłowni znajduje się na końcu kolejki luzowania obostrzeń - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w "Gościu Radia ZET". Branża fitness, obok gastronomii, jest jedną z najbardziej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 w Polsce.

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski był Gościem Radia ZET we wtorek 20 kwietnia
  • Szef resortu mówił m.in. o kolejność luzowania obostrzeń po trzeciej fali koronarusa
  • Polityk przekazał m.in., że na końcu tej kolejki znajduje się branża fitness

Siłownie, centra fitness, baseny i aquaparki pozostają zamknięte od połowy marca 2020 roku, a zatem od początku pandemii. Drobne rozprężenie i pewne ustępstwa pojawiły się w okresie wakacyjnym, ale wszystkie te miejsca ponownie zostały objęte restrykcjami wraz z przyjściem drugiej fali koronawirusa. Obecnie z tych obiektów mogą korzystać jedynie zawodowcy przygotowujący się do imprez międzynarodowych, w tym do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Szanse na otwarcie branży fitness w najbliższym okresie niestety nie są duże. Jak przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorkowym "Gościu Radia ZET", nie nastąpi to wcześniej niż w czerwcu. Siłownie znajdują się bowiem na końcu kolejki odchodzenia od restrykcji.

Niedzielski: Siłownie na końcu kolejki luzowania obostrzeń

- Luzowanie obostrzeń będzie przebiegało w podobnej sekwencji, w jakiej je wprowadzaliśmy w zakresie ograniczania działalności gospodarczej. W pierwszej kolejności będą przywracane usługi, takie jak zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. Potem handel w sklepach wielkopowierzchniowych, w tym budowlanych, a potem w galeriach. W perspektywie pojawią się hotele, a na końcu restauracje i "fitness" - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w "Gościu Radia ZET".

- Cały czas bazujemy na badaniach, z których wynika, że w tych miejscach istnieje największe ryzyko transmisji wirusa - dodał szef resortu.

RadioZET.pl