Koronawirus w Polsce. Kiedy zostaną otwarte siłownie, baseny i kluby fitness?

17.05.2020 08:00
Kiedy otwarcie siłowni
fot. Andrzej Banas/Polska Press/East News

Siłownie, kluby fitness, a także baseny czy kręgielnie wciąż czekają na decyzję polskiego rządu i informację, kiedy właściciele tych obiektów będą mogli wznowić działalność. Jeśli władze zachowają narzucone sobie tempo znoszenia obostrzeń, można oczekiwać, że nastąpi to 1 czerwca.

Kiedy zostaną otwarte siłownie, kluby fitness i baseny? W trzecim etapie znoszenia restrykcji wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa rząd nie zdecydował się na taki krok. Zyskali za to miłośnicy sportów drużynowych, m.in. piłki nożnej, ale także siatkówki czy koszykówki, bo zezwolono na otwarcie sal i hal sportowych. Wcześniej działalność wznowiły korty tenisowe.

"Nowe" przepisy wejdą w życie w poniedziałek 18 maja. Więcej osób będzie mogło przebywać na boiskach pełnowymiarowych i orlikach, a liczebność grup w salach i halach będzie zależna od wielkości obiektu. Osoby korzystające z tych miejsc będą musiały liczyć się jednak z pewnymi zakazami, m.in. zabronione będzie korzystanie z szatni czy z pryszniców, a właściciel będzie zobowiązany do dezynfekcji wszystkich wykorzystywanych urządzeń. Niestety, wciąż nie dotyczy to siłowni, basenów i klubów fitness.

Kiedy otwarcie siłowni, basenów, klubów fitness? [DATA]

Rząd przyjął, że co dwa tygodnie będzie znosił kolejne obostrzenia. Podzielił je na cztery etapy - trzeci właśnie przed nami (18 maja), a zatem pozostał ostatni. Właśnie tam znajduje się zniesienie restrykcji dotyczących siłowni, basenów i klubów fitness. Można zatem oczekiwać, że te obiekty zostaną otwarte 1 czerwca, choć w czwartek Ministerstwo Sportu nie chciało jasno określić tej daty.

"Ze względu na panującą sytuację związaną z ogłoszonym stanem epidemii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która jest na bieżąco monitorowana oraz analizowana, na chwilę obecną nie można stwierdzić, kiedy nastąpią zmiany rozporządzenia Rady Ministrów w tym zakresie. Związane jest to z szeregiem czynników wpływających na podejmowane decyzje, które dynamicznie zmieniają się każdego dnia" - czytamy na stronie resortu.

Siłownie, kluby fitness, baseny, crossfit - czy można trenować?

Siłownie, kluby fitness i baseny są zamknięte, a zatem nie można prowadzić tego rodzaju biznesu, ale jest pewna furtka, by móc trenować.

"Możliwe jest prowadzenie zajęć fitness na sali/hali sportowej z zachowaniem limitu osób ćwiczących" - napisano na stronie MS. Podobnie sprawa wygląda np. z zajęciami crossfit. Te również można prowadzić, nawet płatnie, na sali bądź hali gimnastycznej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aktualnie zamknięte są także siłownie plenerowe. W tym przypadku nie należy oczekiwać, by zostały one otwarte w czwartym etapie znoszenia obostrzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/gov.pl