Wiadomo, kto pojedzie z Kubicą w testach w Abu Zabi. To jego dobry znajomy!

Krzysztof Sobczak
21.11.2017 18:47
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Nie Daniił Kvyat, Pascal Wehrlein czy Paul di Resta, ale trzeci kierowca teamu... Renault Siergiej Sirotkin będzie partnerem Roberta Kubicy podczas testów Williamsa w Abu Zabi. To zaskakujący wybór brytyjskiego zespołu.

Zagłosuj

Myślisz, że Kubica ostatecznie trafi do Williamsa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nie będzie to pierwsze spotkanie Polaka i Rosjanina na torze wyścigowym. Obaj testowali bolid Renault w lipcu w Walencji. Według nieoficjalnych doniesień, Kubica był szybszy od trzeciego kierowcy francuskiej stajni. Teraz będą mieli okazję rywalizować w samochodzie Williamsa.

Zobacz także

Krakowianin sprawdzi auto we wtorek 28 listopada, natomiast dzień później stery przejmie Sirotkin. Czy to oznacza, że to właśnie 22-letni moskwianin jest głównym rywalem Polaka w wyścigu po miejsce w Williamsie? Niekoniecznie.

Pięciu kandydatów

Według Motorsportu, sprawdzanie Sirotkina wiąże się jedynie z rozszerzeniem listy potencjalnych kandydatów na 2018 rok. Kubica jest najmniej obeznany z nowymi bolidami, a Sirotkin do tej pory pełnił jedynie rolę rezerwowego kierowcy. Testowanie obu zawodników ma dać Williamsowi dokładniejszy ogląd na możliwości, jakimi dysponuje w kwestii zbliżającego się wyboru. Ewentualne zakontraktowanie innych kandydatów, a więc Pascala Wehrleina, Daniiła Kvyata i trzeciego kierowcy Williamsa Paula di Resty, wiązałoby się bowiem z mniejszym ryzykiem, bo oni są na bieżąco z nowinkami technicznymi.

Pewne jest, że barw brytyjskiej stajni w przyszłym sezonie będzie bronił Lance Stroll. Fotel drugiego kierowcy jest wolny po decyzji Felipe Massy, który zdecydował się zakończyć karierę w Formule 1.

RadioZET.pl/Motorsport/KS