Zamknij

Pokazał nazistowski gest, a potem... Obrzydliwe zachowanie Rosjanina

11.04.2022 17:27
Artiom Sewerukhin
fot. Twitter screen/Freel

Artiom Sewerukhin dopuścił się karygodnego zachowania. Po mistrzostwach Europy w kartingu Rosjanin pokazał nazistowski salut, a potem bezwstydnie zaśmiał się ze swojego gestu, co wywołało olbrzymią burzę.

Ponad miesiąc temu wojska Władimira Putina zgotowały piekło Ukrainie wkraczając na jej teren. Rosjanie brutalnie mordują ukraińską ludność, podczas gdy wielu rosyjskich sportowców dalej może bezkarnie brać udział w zawodach międzynarodowych.

Do obrzydliwych scen doszło po mistrzostwach Europy w kartingu. Rosyjski zawodnik Artiom Sewerukhin, który startował pod włoską flagą, stanął na najwyższym stopniu podium i dopuścił się niewytłumaczalnego zachowania.

Obrzydliwe zachowanie Rosjanina

Podczas odgrywania hymnu Włoch Sewerukhin pokazał nazistowski salut, a później... nie mógł powstrzymać śmiechu. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych organizatorów, jednak już zablokowano możliwość dodawania komentarzy.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie, chociaż społeczność kartingowa domaga się dożywotniego wykluczenia Sewerukhina.

RadioZET.pl/Freel