Zamknij

Seria DTM: Dodatkowy dzień testów przed startem sezonu

18.06.2020 09:14
Seria DTM
fot. Juergen Tap via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Przed rozpoczęciem w pierwszy weekend sierpnia sezonu serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), kierowcy będą mieli jeszcze jeden dzień testów. Odbędą się one 9 lipca na Circuit de Spa-Francorchamps.

Teamy wystawią po jednym samochodzie. W tym roku rywalizować będą tylko dwie ekipy - Audi i BMW. W tej drugiej w zespole Orlen Team Art. kierowcą będzie Robert Kubica w BMW M4.

Polak, który w tej serii wyścigowej będzie debiutował, podczas czterodniowych testów jakie odbyły się na Nurburgringu w ubiegłym tygodniu przejechał 514 okrążeń toru.

DTM: Problemy z kalendarzem

Z powodu pandemii koronawirusa pierwsze planowane w tym roku wyścigi DTM zostały odwołane. Później organizatorzy przygotowali nowy kalendarz, który przewidywał inaugurację w dniach 10-12 lipca na ulicznym torze Norisring w Norymberdze.

Jednak zgody na to nie wyraziły władze miasta. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że powodem negatywnej decyzji jest zakaz organizacji dużych wydarzeń masowych, który obowiązuje w Niemczech do końca sierpnia.

W tej sytuacji sezon rozpocznie się dwoma wyścigami na torze Spa w dniach 1-2 sierpnia. Samorząd regionu już wyraził na to zgodę, Spa wróci do kalendarza DTM po 15-letniej przerwie.

Wyścigi w Ardenach mają być rozegrane bez udziału publiczności.

Jak wynika z aktualnego kalendarza tegoroczna seria DTM będzie liczyła osiemnaście wyścigów na torach w trzech państwach: Niemczech, Belgii i Holandii.

Sezon zakończą dwa wyścigi na torze Hockenheim zaplanowane w dniach 6-8 listopada.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP