Zamknij

Sebastian Szczęsny odchodzi z TVP Sport

04.11.2021 08:25
Jacek Laskowski i Sebastian Szczęsny
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Sebastian Szczęsny odchodzi z TVP Sport - poinformował portal wirtualnemedia.pl. Dziennikarz TVP Sport po 17 latach w Telewizji Polskiej ma przejść do TVN.

Sebastian Szczęsny odchodzi z TVP Sport. Dziennikarz trafił do Telewizji Polskiej w 2004 roku, gdzie na początku pełnił rolę eksperta w studiu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Następnie przez wiele lat był jednym z komentatorów skoków. Komentował również boks, wyścigi kolarskie, czy zawody w podnoszeniu ciężarów.

Portal wirtualnemedia.pl dowiedział się nieoficjalnie, że Sebastian Szczęsny ma przejść do TVN, Grupy Discovery i zajmie się skokami narciarskimi. Przypomnijmy, że w październiku Discovery przedłużył kontrakt na transmisję m.in. Pucharu Świata w skokach do sezonu 2025/26. Ponadto stacja nie udzieliła TVP sublicencji. To oznacza, że konkursy z zawodów PŚ będą dostępne jedynie na TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

Sebastian Szczęsny odchodzi z TVP Sport

Na razie nie wiadomo kto poza Sebastianem Szczęsnym będzie komentował konkursy Pucharu Świata w skokach. Do tej pory na Eurosporcie zajmował się tym duet Igor Błachut-Marek Rudziński.

Odejście Sebastiana Szczęsnego z TVP Sport został okrzyknięty "jednym z większych transferów dziennikarstwa sportowego ostatnich lat". Jakiś czas temu Mateusz Borek po 20 latach pracy rozstał się ze stacją Polsatu Sport, przechodząc do Telewizji Polskiej.

Sebastian Szczęsny po 17 latach żegna się z TVP

PŚ w skokach rozpocznie się Niżnym Tagile, 20 listopada, gdzie zaplanowano inaugurację. Relacje na żywo z PŚ w skokach na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl