Sebastian Kawa miał wypadek. Polski mistrz świata w szybowaniu trafił do szpitala

02.09.2019 18:29
Sebastian Kawa miał wypadek
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Sebastian Kawa, wielokrotny mistrz świata w szybowaniu miał wypadek we Włoszech. Polak ze względu na burzę musiał lądować awaryjnie. 46-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sebastian Kawa podczas ostatniego weekendu wziął udział w zawodach szybowców we Włoszech. W trakcie imprezy rozpętała się burza. W związku z pogorszeniem się warunków atmosferycznych, Polak musiał lądować awaryjnie. Pech chciał, że znalazł się w miejscu, do którego nie mogły dotrzeć służby medyczne. Wobec tego zawodnik zdecydował się na dotarcie do ratowników o własnych siłach.

Okazało się, że w trakcie wykonywania manewru doszło do poważnego uszkodzenia szybowca. Kawa został przetransportowany do szpitala. Na miejscu badania wykazały, że odniesione obrażenia nie są groźne.

Sebastian Kawa to piętnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych, co czyni go najbardziej utytułowanym pilotem w historii. Wiele razy bił rekordy świata i od lat znajduje się w ścisłej czołówce w rankingu pilotów szybowcowych.

RadioZET.pl/dziennikzachodni.pl/MW