Zamknij

Scott Miller kierował kartelem narkotykowym? Wpadł w ręcę policji

16.02.2021 20:28
Scott Miller aresztowany
fot. PAP/EPA

Scott Miller, dwukrotny medalistka olimpijski z Atlanty (1996), został oskarżony o kierowanie kartelem narkotykowym - informuje m.in. New York Post. W jego domu znaleziono "prochy" o łącznej wartości 6 milionów złotych.

  • Scott Miller zdobył medale pływackich mistrzostw świata w Rio de Janeiro i igrzysk olimpijskich w Atlancie
  • Ostatnio znów zrobiło się o nim głośno, gdyż został aresztowany pod zarzutem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą
  • W jego domu znaleziono narkotyki o łącznej wartości ok. 6 milionów złotych

Scott Miller wszystkie swoje sukcesy odnosił w połowie lat 90. W 1995 roku jako 20-letni chłopak zdobył złoty medal pływackich mistrzostw świata w Rio de Janeiro, gdzie okazał się najszybszy na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. W tej samej imprezie sięgnął jeszcze po dwa srebrne krążki - na 200 m stylem motylkowym i w sztafecie mieszanej 4x100 m.

Rok później był już wicemistrzem (100 m motylkiem) i brązowym medalistą (sztafeta mieszana) olimpijskim w Atlancie. Po tym osiągnięciu praktycznie zniknął i nigdy więcej nie stawał na podium. Jak się okazało, zajął się działalnością przestępczą, za którą teraz może na długie lata trafić do więzienia.

Scott Miller aresztowany

45-letni Scott Miller i drugi mężczyzna, 47-letni Wayne Allen Johnson, został aresztowany w swoim domu w Rozelle na przedmieściach Sydney. Jak informuje BBC, w środku znaleziono narkotyki o łącznej wartości 1,3 miliona funtów, czyli ok. 6 milionów złotych.

Komisarz John Watson przekazał, że wszyscy członkowie grupy działali zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez Millera. To on miał kierować kartelem, który rozprowadzał narkotyki w całym stanie Nowa Południowa Walia ze stolicą w Sydney. - Byli dobrze zorganizowani i mieli zaplecze finansowe. To nie była mała operacja - dodał funkcjonariusz.

Scott Miller usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wprowadzenia do obrotu komercyjnej ilości narkotyków i uzyskiwania korzyści z przestępstwa.

RadioZET.pl/New York Post/BBC