Świetne wieści z Rumunii. Polak został mistrzem Europy

19.09.2022 12:21

Samuel Kulczycki został Młodzieżowym Mistrzem Europy w tenisie stołowym. Brązowy medal w tej samej konkurencji wywalczył inny reprezentant Polski - Miłosz Redzimski.

Samuel Kulczycki

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Europy U21 w Rumunii w tenisie stołowym. Ogromną furorę zrobił na nich Samuel Kulczycki, który w finale w grze pojedynczej pokonał Vladislava Ursu z Mołdawii 4:2 (11:9, 8:11, 11:7, 12:10, 8:11, 11:3).

Kulczycki w poprzednim roku wywalczył juniorskie wicemistrzostwo świata i kontynentu w singlu, zaś z Maciejem Kubikiem sięgnął po złoto MEJ. 20-letni tenisista z Gorzowa Wielkopolskiego nie był jedynym Polakiem, który stanął na podium.

Ogromny sukces Polski w tenisie stołowym

Na najniższym stopniu podium w Kluż-Napoka stanął Miłosz Redzimski. Co ciekawe, zawodnik z Grodziska Mazowieckiego przegrał tylko jedno spotkanie w całych mistrzostwach. W półfinale pokonał go... jego rodak Samuel Kulczycki.

Ostatecznie Polacy zakończyli mistrzostwa z czterema medalami na koncie. Nie licząc Redzimskiego i Kulczyckiego, "Biało-Czerwoni" stawali na podium w grze podwójnej. Wśród mężczyzn brązowy medal zdobyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, a w gronie kobiet na najniższym stopniu podium uplasowały się Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos.