Nowe fakty na temat stanu zdrowia Samanthy Cerio. Trener zabrał głos

Krzysztof Sobczak
09.04.2019 19:08
Samantha Cerio
fot. LSU Gymnastics/Facebook

Samantha Cerio, 22-letnia amerykańska gimnastyczka, podczas piątkowych zawodów akademickich złamała obie nogi i zakończyła sportową karierę. Nowe fakty na temat stanu zdrowia byłej już zawodniczki przekazał trener uniwersytetu Auburn, Jeff Graba.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Samantha Cerio chciała zakończyć swój występ w zawodach w Baton Rouge w stanie Luizjana efektownym podwójnym obrotem w przód, jednak nie zdołała "dokręcić" tego elementu i tak niefortunnie wylądowała, że złamała obie nogi. Uszkodzeniu uległy niemal wszystkie więzadła, a po zawodach 22-latka ogłosiła, że kończy sportową karierę. Wideo z tego zdarzenia obiegło internet z opisem "drastyczne".

We wtorek nowe informacje na temat stanu zdrowia przekazał trener Auburn, Jeff Graba. "Operacja Sam trwała 2,5 godziny i zakończyła się ekstremalnym sukcesem" - napisał szkoleniowiec. "Wiemy, że droga do pełnego powrotu do zdrowia będzie długa i trudna, ale wierzymy, że się powiedzie" - dodał.

Samantha Cerio - kim jest gimnastyczka?

Samantha Ceiro urodziła się w 1996 roku w Huntresville w Północnej Karolinie. Gimnastykę uprawiała od 4. roku życia. Mierzy tylko 155 cm wzrostu.

Była liderką drużyny uniwersyteckiej Auburn. Najlepsze wyniki osiągała w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych.

RadioZET.pl/auburntigers.com/KS