Zamknij

Sabine Schmitz nie żyje. Zmarła po długiej chorobie

17.03.2021 16:39
Sabine Schmitz nie żyje
fot. Shutterstock

Sabine Schmitz nie żyje. Słynna niemiecka zawodniczka ścigająca się w wyścigach samochodowych zmarła po długiej chorobie nowotworowej. Miała 51 lat.

Sabine Schmitz zaczęła profesjonalną karierę w 1993 roku, debiutując w nowej serii wyścigów turystycznych ADAC GT Cup. Była specjalistką w ściganiu się na Nurburgringu, na którym w 1997 i 1998 roku triumfowała w długodystansowym wyścigu 24 Hours Nurburgring. W 1998 roku wygrywała także w dwóch innych wyścigach na tym samym niemieckim torze:  VLN - Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nurburgring oraz RCN - Rundstrecken Challenge Nurburgring.

Wykazywała się niesamowitymi umiejętnościami na tym obiekcie, stąd zyskała przydomek „Królowej Nurburgringu”. Większą popularność przyniósł jej udział w programie Top Gear. Z początku pojawiała się gościnnie w roli kierowcy, a potem została współprowadzącą.

Sabine Schmitz nie żyje

W kolejnych latach Sabine Schmitz spełniała się jako komentator w programach telewizyjnych. W ubiegłym roku poinformowała fanów, że od 2017 roku walczy z nowotworem. We wtorek, 16 marca bieżącego roku niestety, przegrała walkę. Miała 51 lat.

RadioZET.pl/moto.pl