Zamknij

Rząd zamyka obiekty sportowe w całym kraju. Aktywność fizyczna mocno ograniczona

17.03.2021 15:42
Rząd zamyka obiekty sportowe w całym kraju
fot. NewsLubuski/East News

Obiekty sportowe, w tym także stoki narciarskie, baseny i aquaparki, zostają zamknięte na terenie całego kraju w okresie od 20 marca do 9 kwietnia - poinfmorwał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej dot. nowych obostrzeń na czas pandemii COVID-19. To efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach w związku z pandemią COVID-19
  • Restrykcje tym razem dotyczą całego kraju - lockdown jest jednak niepełny, bo wciąż w ograniczonym stopniu funkcjonować będą m.in. galeria handlowe
  • Rząd postanowił m.in. o zamknięciu obiektów sportowych

Lockdown w całej Polsce - tak rząd reaguje na rosnącą liczbę zakażeń SARS-CoV-2 i wciąż zwiększający się udział w nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 brytyjskiego wariantu koronawirusa. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 25 tysiącach infekcji. Tak duży przyrost zakażeń stanowi zagrożenie dla systemu opieki medycznej.

W ostatnich tygodniach szczególne obostrzenia obowiązywały w czterech województwach: warmińsko-mazurski, pomorskim, mazowieckim i lubuskim. Od najbliższej soboty 20 marca dokładnie takie same restrykcje będą dotyczyły całego kraju. Niestety obejmą one także obszar sportu.

Nowe obostrzenia od 20.03: Co z obiektami sportowymi?

W najbliższych trzech tygodniach aktywność fizyczna będzie mocno ograniczona. W zasadzie możliwe będzie jedynie uprawianie sportu na świeżym powietrzu - bieganie, jazda na rowerze czy na rolkach.

- Zamykamy baseny, aquaparki i obiekty sportowe - przekazał na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Niedostępne będą również stoki narciarskie. Oczywiście wciąż zamknięte dla klientów będą też siłownie, korty tenisowe i centra fitness.

Obostrzenia będą obowiązywały w okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Nie jest jednak wykluczone, że po tym czasie zostaną wprowadzone kolejne, jeszcze bardziej drastyczne i dotkliwe dla obywateli.

RadioZET.pl