Zamknij

Koronawirus: Działalność sportowa mocno ograniczona. Nowe obostrzenia

25.03.2021 12:03
basen
fot. NewsLubuski/East News

Działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej. Od soboty 27 marca do 9 kwietnia wszystkie obiekty sportowe, które nie przyjmują zawodowców, będą zamknięte.

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie czwartkowej konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach dla sportu;
  • Działalność obiektów sportowych została mocno ograniczona;
  • Nowe restrykcje obowiązują od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Lockdown w Polsce przybiera na sile. Rząd ogłosił kolejne obostrzenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali najnowsze regulacje w sprawie najbliższych dwóch tygodni.

W ostatnim czasie liczba zakażonych osób na koronawirusa wzrosła, a w czwartek, 25 marca przekroczyła 30 tysięcy zakażeń. Minister zdrowia podkreślił, że jeżeli chodzi o sport, to do 9 kwietnia działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie dla sportu zawodowego.

Nowe obostrzenia od 27.03.: Co ze sportem?

- Wszystkie obiekty, które nie przyjmują zawodowców, będą do tego czasu zamknięte - przyznał Niedzielski.

Obostrzenia będą obowiązywały od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia. Niewykluczone, że w razie pogarszania się sytuacji, wprowadzone zostaną dodatkowe restrykcje.

RadioZET.pl