Wybory w PKOl: Czarnecki zrezygnował z kandydowania

Dominik Gołdyn
22.04.2017 13:44
Czarnecki
fot. PAP

Ryszard Czarnecki zrezygnował z kandydowania na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jedynym kandydatem pozostał urzędujący prezes Andrzej Kraśnicki. Wyboru dokona obradujące w Warszawie Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze PKOl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Europoseł Czarnecki przedstawił swój program, którego jednym z najważniejszych punktów było powstanie Polskiego Funduszu Olimpijskiego, zapewniającego solidne i długotrwałe fundamenty finansowe dla ruchu olimpijskiego. Po swoim wystąpieniu zrezygnował z ubiegania się o funkcję.

Dzięki PFO ruch olimpijski będzie miał zapewnione długoterminowe, a nie tylko doraźne wpływy z budżetu państwa. To będzie miało szczególne znaczenie dla mniejszych związków sportowych, które dzięki temu będą mogły planować z wyprzedzeniem swoje działania.

Czarnecki uważa, że nowe władze PKOl powinny postarać się o to, aby programy wsparcia polskiego sportu były współfinansowane ze środków unijnych. Chce, aby bardziej aktywnie w sport angażowały się dwa resorty mundurowe MON i MSW.

Kandydat na prezesa akcentował konieczność większej dbałości o młodych sportowców, po to, aby nie gubić talentów.

Na zakończenie wystąpienia Czarnecki potwierdził, że w swoim programie ma także rozszerzenie opieki nad sportowcami, którzy po zakończeniu kariery mają problemy za znalezieniem pracy.

RadioZET.pl/PAP/DG