Zamknij

Ruszył tegoroczny program inwestycji dla sportu. W budżecie ponad 150 mln zł

17.04.2020 18:42
Morawiecki i Dmowska-Andrzejuk
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ruszył tegoroczny program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - poinformowało ministerstwo sportu. Za jego główny cel obrano rozwój sportu wyczynowego w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Rusza tegoroczna edycja programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - poinformowało ministerstwo sportu. Na realizację zadań w jego ramach w 2020 roku przeznaczonych zostanie 157 milionów złotych.

Ruszył tegoroczny "program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu"

"Celem programu jest rozwój bazy obiektów sportowych służących polskiemu sportowi wyczynowemu, zapewniających odpowiednie warunki dla szkolenia i treningu, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów" - podkreślono w komunikacie ministerstwa.

Zaznaczono, że inwestycje realizowane w jego ramach dotyczą budowy, przebudowy lub remontów obiektów specjalistycznych, która spełniają standardy międzynarodowe, mogą stać się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej, europejskiej lub światowej.

W szczególnym stopniu chodzi o ośrodki, w których odbywa się szkolenie centralne. Jako przykłady wymieniono inwestycje Centralnego Ośrodka Sportu, inwestycje w dużych aglomeracjach, które umożliwiają zawodnikom łączenie treningów z edukacją lub pracą, a także zadania inwestycyjne Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego oraz Polskiego Laboratorium Antydopingowego.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu