Runmageddon Ptak Warsaw Expo. Podejmij wyzwanie!

Andreas Nicolaides
17.05.2019 14:30
Runmageddon
fot. mat. pras.

Ostatni weekend maja zapowiada się wyjątkowo aktywnie! W dniach 25-26.05 do podwarszawskiego Nadarzyna zawita kolejna edycja najpopularniejszych biegów z przeszkodami Runmageddon i największe w Polsce targi sportowe GO Active Show. Takiej dawki sportowych inspiracji i wyzwań nie można przeoczyć, dlatego warto już dziś zajrzeć na stronę www.runmageddon.pl i zapisać się na start.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bieg z przeszkodami Runmageddon to nie tylko sprawdzian sportowej formy, ale przede wszystkim silnej woli i sposób na przełamanie własnych słabości. Właśnie dlatego od ponad 5 lat na runmageddonowym starcie podczas każdej edycji staje kilka tysięcy zawodników, wśród których znajdują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Co czeka miłośników ekstremalnych wyzwań? Formuły są tak podzielone, aby nawet początkujący mogli pokonać czekający ich dystans. Taką formułą jest INTRO, czyli 3 kilometrowy odcinek z około 10 przeszkodami. Bardziej doświadczeni zawodnicy mogą wybrać 6 kilometrowy dystans REKRUT z ponad 15 utrudnieniami albo najdłuższą trasę CLASSIC mierzącą 12 kilometrów, na której rozstawionych zostało ponad 50 konstrukcji! 

Dzieci mogą wystartować w dwóch kategoriach wiekowych – 4-11 lat i 12-15 lat. Formuła KIDS przeznaczona dla młodszych adeptów biegów z przeszkodami to 1 kilometrowy odcinek i około 10 przeszkód. Trasa JUNIOR mierzy 2 kilometry i ma około 15 przeszkód. Nowością podczas Runmageddonu jest pomiar czasu wśród juniorów oraz możliwość zakwalifikowania się do Mistrzostw Europy Juniorów! Dodatkowo odbędzie się bieg pod patronatem Wójta Gminy Nadarzyn. Dla 3 najszybszych dziewczynek i chłopców czekają wyjątkowe nagrody i trofeum.

Runmageddonowe trasy wykorzystują naturalne ukształtowanie terenu dzięki czemu zawodnicy pobiegną w otoczeniu pól, lasów i w korycie rzeki Utraty. Na dorosłych czekają m.in. „Zasieki”, „Równoważnie” i „Poręcze”, a dla tych którzy zdecydowali się przebiec formułę CLASSIC przygotowano „Trumnę” czy czołganie pod zarzuconą siecią. Każda z trzech tras kończy się skokiem do konteneru wypełnionego wodą i lodem oraz zbudowaną z opon przeszkodą „Oponeo”. Dystanse KIDS i JUNIOR także prowadzą przez las, gdzie przygotowano m.in. błotniste doły, ścianki do wspinania czy ulubioną przeszkodę Indiana.

Po błotnych wyzwaniach, czas na solidną dawkę inspiracji i wiedzy z zakresu różnorakich dyscyplin sportowych. Każdy uczestnik Runmageddonu w dniu startu ma zapewnione wejście na teren targów, dzieci mogą wejść razem ze swoim opiekunem. Na scenie wystąpi czołówka polskich sportowców, którzy poprowadzą trening i zarażą sportowym entuzjazmem. 

Kto jeszcze ma wątpliwości czy zapisać się na Runmageddon Ptak Warsaw Expo, nie powinien dłużej się zastanawiać. Zapisy nadal trwają! >>> https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-25-05-2019

RadioZET.pl/AN