Runmageddon Szczecin: Kiedy? Ile będzie przeszkód?

Maciej Walasek
31.07.2019 10:31
Runmageddon Szczecin
fot. materiały prasowe

Runmageddon w Szczecinie zbliża się wielkimi krokami. Już 3 i 4 sierpnia Runmageddończycy z całej Polski staną na linii startu w Jelenim Stawie. Dla wielu z nich to kolejny event, ale sporą grupę stanowią Ci, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję pokazać swoją siłę i charakter.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Runmageddon w Szczecinie rozpocznie się 3 sierpnie w sobotę o godzinie 7:20, wówczas na linii startu pojawią się Zawodnicy serii elite startujący w formule Rekrut, czyli 6 kilometrowej trasie z 30 przeszkodami. Kolejni Uczestnicy startować będą co 15 minut, aż do godziny 13:15. O 15:30 rozpoczną walkę biegacze formuły Intro, która liczy 3 kilometry i 15 przeszkód. W międzyczasie do boju staną młodsi sportowcy, którzy pokażą siłę i charakter w Kids i Junior, dedykowanym kolejno dzieciom od 4-11 lat i 12-15 lat. W niedzielę natomiast kibice będą zagrzewać do boju zawodników Classica (12 km +50 przeszkód), którzy wystartują o 8:40, a ostatni śmiałkowie staną na starcie o 11:00.

Drużyna Leszka znowu w akcji

Ekipa Leszka po raz kolejny zmierzy się z wyzwaniami Runmageddonu. Tym razem na trasie będzie można spotkać Damiana Janikowskiego - polskiego medalistę olimpijskiego i pięściarza Izu Ugonoh. Reprezentanci Ekipy Leszka staną na starcie Classica -  obaj będą mieli do pokonania  12-kilometrową trasę i ponad 50 przeszkód. Poza Damianem i Izu, w Szczecinie będzie można spotkać również Andrzeja Wronę. Reprezentant Polski w siatkówce z pewnością podzieli się swoim doświadczeniem zdobytym w Runmageddonie i pojawi się na trasie, tym razem w roli kibica. Całą trójkę z Ekipy Leszka będzie można spotkać później w strefie Lecha Free 0,0%, wymienić się doświadczeniami i miło spędzić czas.

Atrakcje na miasteczku

Na terenie miasteczka będzie można wesprzeć startujących w trzech formułach: Intro, Rekrut i Classic, a po emocjach odpocząć w strefie chillu Campanile. W trakcie eventu nie zabraknie też dodatkowych konkursów – Haier w Strefie Prania oferuje do wygrania pralkę i starty w Ekipie Haier. W sklepie Pit Bull West Coast kibicie i uczestnicy nabędą wysokiej jakości odzież sportową, a przy stanowisku Salomona będzie można wypożyczyć obuwie i przetestować je na ekstremalnej trasie Runmageddonu. Na mecie Canon umożliwi wydrukowanie na miejscu pamiątkowych zdjęć z mety. Pomoc to niezwykle istotna kwestia i bardzo dobrze wiedzą o tym Runmageddończycy, dlatego DKMS przeprowadzi kolejną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Zwyczajowo, nie zabraknie także atrakcji dla młodszych sportowców. Kubuś przygotuje specjalną strefę, w której dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas, Wawel zaś wypełni ogromnego trucka masą słodyczy, których będzie można skosztować.

Organizator przypomina, że zapisy trwają do piątku poprzedzającego event, do godziny 10:00. Można tego dokonać na stronie: www.runmageddon.pl, w zakładce imprezy należy odszukać odpowiednie wydarzenie i kliknąć zapisz się.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg
z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

RadioZET.pl/MW