Runmageddon Poznań: Pomysł na ekstremalne rozpoczęcie wakacji

Krzysztof Sobczak
13.06.2019 22:01
Runmaggedon Poznań
fot. Mat. prasowe Runmageddon Poznań

Już w weekend 22-23 czerwca br., tuż po zakończeniu roku szkolnego, mieszkańcy Wielkopolski, jak i Runmageddończycy z całej Polski będą mieli jedyną w tym roku okazję zmierzyć z podpoznańskim Runmageddonem. Sielska osada, a w sumie hotelowo-rekreacyjny kompleks Country Park „Pod Gajem”  położony na obrzeżach Poznania na dwa dni stanie się centrum ekstremalnej rozrywki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas poznańskiego wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Formuły od 3 do 12 kilometrów pozwolą sprawdzić się nie tylko sportowcom, crossfitowcom, ale także osobom, które chcą zacząć aktywnie wakacje. Dzieci i młodzież będą mogły przeżyć niesamowitą przygodę pokonując Runmageddon Kids i Junior. Dla najmłodszych w wieku 4-11 lat przygotowana będzie trasa jednego kilometra naszpikowaną 10 przeszkodami, a dla młodzieży 12-15 lat 2-kilometrowa formuła Junior z 15 utrudnieniami.

Jakie przeszkody zaplanował organizator biegu? W formułach Intro i Rekrut, w których wystartować może nawet osoba po 16. roku życia, ale tylko za osobistą zgodą rodzica, do pokonania będą:

- ogniowa, czyli płonące, skwierczące ognisko, które trzeba przeskoczyć;
- dywan z opon, który sprawdzi skoczność uczestników;
- zasieki, czyli tak zwany test umiejętności czołgania się;
- kolos z samochodowych opon - Oponeo, sprawdzian dla siły rąk;
- multirig, marzenie każdego Runmageddończyka;
- porodówka i trumny, w których czeluści trzeba będzie się stoczyć.

W dłuższych formułach Rekrut i Classic nie zabraknie też lubianego przez wszystkich skoku na linie do wody - Indiany XXL oraz nowości - wciągania Masztu. Startujący spotkają się też z pętlami z obciążeniem, dołami do przeskakiwania, ściankami do wody.

Runmageddon Poznań 2019

- Runmageddon w Country Parku zapowiada się bardzo ekstremalnie i przygodowo. Mamy nadzieję, że nowe trasy, nowa lokalizacja przypadną do gustu Runmageddończykom i skuszą osoby, które jeszcze nie spróbowały smaku naszego ekstremalnego wyzwania. Startując po raz pierwszy w Runmageddonie warto wiedzie, że na naszych trasach ludzie sobie pomagają. Panuje tu bardzo przyjazna atmosfera. Każda osoba, która biegnie pierwszy raz, dobiegając na metę mówi, że jeszcze nigdy nie spotkała tylu pomocnych dłoni.  Runmageddon integruje i daje prawdziwy zastrzyk energii - mówi Jaro Bieniecki, pomysłodawca i prezes Runmageddonu.

RadioZET/Inf. prasowa