Radio ZET patronem medialnym Runmageddon Kraków

Krzysztof Sobczak
09.05.2019 09:55
Runmageddon Kraków
fot. Runmageddon Kraków

Piękna pogoda, malowniczy zalew i… ekstremalny bieg, który pozytywnie zmęczy każdego! Tak właśnie powinien wyglądać idealny weekend. W dniach 11-12 maja Runmageddon Kraków rusza na podbój Małopolski. Kto lubi się ubrudzić, zmęczyć, a przy tym naprawdę dobrze sportowo, bawić, nie może przegapić tego wydarzenia! Radio ZET objęło patronatem tę imprezę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tegoroczna edycja Runmageddon Kraków odbędzie się zaledwie 12 km od centrum miasta w okolicach Zalewu Kryspinów, który tym razem będzie stanowiło jedną z przeszkód! A tych można spodziewać się wielu. Jak mówi prezes i pomysłodawca Runmageddonu: - Nasza niemal nieograniczona wyobraźnia w tym sezonie podpowiedziała nam kilka wyzwań, na które porwą się tylko najodważniejsi Runmageddończycy.

Jedna z nich, o nazwie Wietkong, zapada w pamięć na długo. Woda, siatka, czołganie. Tyle wystarczy, aby poczuć jednocześnie dreszcz niepokoju i ekscytacji. Dla tych, którym wody będzie ciągle za mało, przygotowano zjeżdżalnię do jeziora, nurkowanie pod kajakiem i Wędkę Żniwiarza. A to nie koniec nowości, bo w zanadrzu czeka jeszcze sprawdzian refleksu podczas strzelania do celu z karabinu do paintballu i po raz pierwszy w Runmageddonowej historii Krakowa - trasa Nocnego Rekruta! Kto nie boi się ciemności musi podjąć wyzwanie. Będzie na pewno ekscytująco.

Runmageddon Kraków 2019 - formuły

Na wszystkich śmiałków czeka także formuła Intro, Rekrut i Classic. Każda z tras to inny poziom trudności i liczba przeszkód, ale ta sama niezapomniana przygoda. Formuła Intro to 3-kilometrowy odcinek najeżony ponad 15 przeszkodami, Rekrut Dzienny i Nocny liczy 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód, zaś Classic to 12-kilometrowy dystans z ponad 50 przeszkodami. Która z tras będzie cieszyła się największym wzięciem? 21 kilometrów szlaku i ponad sto przeszkód nie pokonają się same! Runmageddon sprawdzi, czy mieszkańcy południowej Polski nie boją się błota i potrafią się ubrudzić, zmęczyć i stanąć na mecie!

Runmageddon Kraków przygotował coś specjalnego także dla najmłodszych. Runmageddonowe dzieci będą miały szansę zmierzyć się dwukilometrową trasą Junior lub KIDS przeznaczoną dla maluchów w wieku od 4 do 11 lat. W końcu brudne dzieci to szczęśliwe dzieci!

A o tym przekonamy się już w ten weekend.

Runmageddon Kraków 2019: ZAPISY

Zapisy na Runmageddon Kraków 2019 odbywają się pod tym linkiem: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-krakow-zalew-kryspinow-11-05-2019

RadioZET/Runmageddon Kraków