Zamknij

Rosjanin zaatakował olimpijczyka z Ukrainy: "Jeszcze żyjesz?"

07.03.2022 08:54
Wladzislaw Geraskiewicz
fot. Instagram/Wladzislaw Geraskiewicz

Władimir Putin od kilkunastu dni niszczy i zabija cywilów w Ukrainie, a mimo to wciąż ma duże poparcie wśród swoich obywateli. W tym gronie są też sportowcy, którzy nie wykorzystują okazji, by milczeć. Przekonał się o tym ostatnio ukraiński skeletonista Wladzislaw Geraskiewicz, który otrzymał szokującą wiadomość od Daniiła Kuleszowa.

Świat jednoznacznie ocenia wojnę w Ukrainę i zbrodnicze działania Władimira Putina na terenie swojego zachodniego sąsiada. Sankcje płyną z każdej strony, część ekspertów przewiduje, że w czerwcu Federacja Rosyjska będzie gospodarczą ruiną, organizacje sportowe wykluczają kolejne grupy zawodników z międzynarodowej rywalizacji, a wielkie firmy, takie jak m.in. Microsoft, Amazon, Netflix, Visa, Mastercard, Louis Vuitton i inne zamykają się na kraj dyktatora. Rodacy 69-latka w większości popierają inwazję - część z nich jest ogłupiona przez bezczelną wieloletnią propagandę, inni boją się konsekwencji. Kilka dni temu Putin podpisał nowe prawo, które pozwala na uwięzienie nawet na 15 lat osób mówiących prawdę o agresji.

Można zatem milczeć albo przynajmniej nie prowokować, by się nie narażać, ale nie wszyscy potrafią skorzystać z tego prawa. Bardzo szerokim echem odbiła się manifestacja rosyjskiego gimnastyka Iwana Kuliaka, który stojąc na podium obok Ukraińca Ilii Kowtuna na swojej koszulce umieścił literę "Z", będącą symbolem poparcia dla wojsk putinowskich. To niejedyne skandaliczne zachowanie zawodników z Rosji, o czym przekonał się ostatnio skeletonista Wladzislaw Geraskiewicz.

Skandaliczna wiadomość Rosjanina do Ukraińca

Reprezentant Ukrainy na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie w skeletonie opublikował na InstaStory wiadomość, jaką otrzymał od rosyjskiego bobsleisy Daniiła Kuleszowa.

"Szumowino, jeszcze żyjesz? Mam nadzieję, że bomby spadną na twój dom" - napisał rodak Putina. Wcześniej Geraskiewicz apelował o zakończenie wojny.

Międzynarodowa Federacja Boblsei i Skeletonu zawiesiła rosyjski związek w prawach członkach. Sankcja jest podyktowana rekomendacją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który w związku ze złamaniem rozejmu olimpijskiego namawiał do wykluczania Rosji oraz Białorusi z międzynarodowej rywalizacji.

RadioZET.p/sport.tvp.pl/Twitter