Zamknij

Putin niewzruszony sankcjami. Zorganizuje własne igrzyska

10.03.2022 14:43
Władimir Putin
fot. Russian Presidential Press Service/Associated Press/East News

W wyniku wykluczenia rosyjskich i białoruskich sportowców z igrzysk paraolimpijskich w Pekinie Federacja Rosyjska wpadła na absurdalny pomysł. Za tydzień Rosjanie i Białorusini wystartują w nowych zawodach.

Wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Czernyszenko wyszedł w czwartek (10 marca) z szokującą inicjatywą. - Igrzyska paraolimpijskie pod hasłem: "Jesteśmy razem. Sport" odbędą się w Chanty-Mansyjsku w dniach 18-21 marca - ogłosił Rosjanin.

Cała akcja jest oczywiście odpowiedzią na wykluczenie Rosjan i Białorusinów przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, z powodu wkroczenia wojsk Władimira Putina do Ukrainy. Przypomnijmy, że Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie rozpoczęły się 4 marca i potrwają do 13 marca.

Wicepremier Rosji tworzy nowe zawody

- Region posiada całą niezbędną infrastrukturę sportową i miejską, która spełnia międzynarodowe standardy. Klimat w tym czasie sprzyja również zawodom. Paraolimpijczycy są dumą Rosji i zrobimy wszystko, aby zarówno sportowcy, jak i kibice, cieszyli się tymi igrzyskami i byli dumni z naszego kraju - powiedział Czernyszenko, cytowany przez Rosyjską Agencję Prasową TASS.

W imprezie w Chanty-Mansyjsku wezmą udział także białoruscy sportowcy, o czym poinformował przewodniczący Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego Paweł Rożkow. - Swoją gotowość potwierdzili również białoruscy sportowcy, którzy wystąpią w igrzyskach: "Jesteśmy razem. Sport". To potwierdzenie, że sport jednoczy i inspiruje, że trudne sytuacje tylko pobudzają nas do tworzenia nowych wydarzeń, które przyciągną uwagę środowiska sportowego, a także wszystkich naszych fanów - oświadczył.

RadioZET.pl/TASS