Rodzina Schumachera wydała oświadczenie z okazji jego 50. urodzin

Krzysztof Sobczak
02.01.2019 14:15
Michael Schumacher
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

W przeddzień 50. urodzin Michaela Schumachera rodzina siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 zdecydowała się na publikację specjalnego oświadczenia. Niestety nie wnosi ono nic nowego do informacji o stanie zdrowia sportowca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

29 grudnia minęło pięć lat od wypadku, jakiemu Schumacher uległ podczas jazdy na nartach w kurorcie Meribel. Niemiec szusował w niedozwolonym miejscu i upadając uderzył głową o kamień.

Zobacz także

Obecnie jeden z najwybitniejszych kierowców w historii Formuły 1 przebywa w swojej szwajcarskiej posiadłości w Gland, gdzie przechodzi rehabilitację. Żadne szczegóły na temat stanu jego zdrowia nie są podawane, a wszelkie próby ingerencji w prywatność sportowca kończą się w sądzie.

50. urodziny Schumachera - oświadczenie rodziny

Rodzina co pewien czas publikuje lakoniczne oświadczenia. Nie inaczej stało się teraz, na dzień przed 50. urodzinach Schumachera.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy świętować 50. urodziny Michaela razem z Wami i dziękujemy z głębi naszych serc, że możemy zrobić to wspólnie" - napisano. "Możecie być pewni, ze jest w najlepszych rękach i że robimy wszystko co możliwe, żeby mu pomóc. Proszę zrozumieć, że wypełniamy życzenie Michaela, by utrzymać w tajemnicy tak wrażliwy temat jak jego zdrowie. Chcieliśmy zarazem podziękować wam za waszą przyjaźń i życzyć wam zdrowego i szczęśliwego 2019 roku" - czytamy.

Michael Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata Formuły 1. Pierwsze sukcesy osiągał w barwach Benettona w 1994 i 1995 roku, a kolejne w Ferrari (2000-2004).

RadioZET.pl/KS