Zamknij

Robert Lewandowski wylicytował złoty medal olimpijski Dawida Tomali

09.01.2022 22:23
Robert Lewandowski i Dawid Tomala
fot. PAP

Robert Lewandowski wygrał 87. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku, ale innym wielkim bohaterem Gali Mistrzów Sportu był Dawid Tomala. Sensacyjny mistrz olimpijski z Tokio ogłosił, że przekaże swój złoty medal na licytację. Najwyższą kwotę zapłacił... "Lewy".

Robert Lewandowski po raz trzeci został uznany za najlepszego sportowca Polski minionego roku. Wcześniej triumfował w latach 2015 i 2020. Pojawiły się jednak głosy, m.in. Pawła Fajdka, w myśl których na czołowych miejsach powinni znaleźć się złoci medaliści olimpijscy z Tokio: potrójna mistrzyni Anita Włodarczyk (2. miejsce), Dawid Tomala (4.), Wojciech Nowicki (5.) i sztafeta mieszana 4x400 m (7.). Kibice wyżej ocenili jednak kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski, króla strzelców Bundesligi i zdobywcę Złotego Buta.

Jednym z bohaterów Gali Mistrzów Sportu został także Dawid Tomala. Sensacyjny mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 km ogłosił, że zakłada fundację, a swój krążek z najcenniejszego kruszcu przekaże na licytację. Cała kwota ma zostać przekazana na leczenie 12-letniego Kacpra, aby chłopiec mógł zacząć chodzić.

Lewandowski wygrał licytację Tomali

Tuż po gali Lewandowski zapowiedział, że zamierza przyłożyć do tego swoją cegiełkę. - Myślę, że wezmę udział w licytacji. Dawid, może zobaczysz, że jestem. Dzieciom zawsze chętnie pomagam. Na szczytne cele jestem chętny. Zdaję sobie sprawę, że nie o wszystkim trzeba mówić, ale o tej akcji mówmy jak najczęściej, jak najgłośniej. To nie jest chwalenie się pod publiczkę. Niech każdy dołoży cegiełkę. Na szczytne cele nigdy za mało - mówił "Lewy" w Polsacie Sport.

Jak obiecał, tak zrobił. "Przegląd Sportowy" poinformował, że kapitan reprezentacji Polski błyskawicznie zamknął licytację, wpłacając 280 tysięcy złotych.

Dawid Tomala
fot. Dawid Tomala/InstaStory

RadioZET.pl/polsatsport.pl