Robert Kubica: ciężko będzie patrzeć, jak inni się ścigają

Maciej Walasek
15.02.2018 14:04
Robert Kubica: ciężko będzie patrzeć, jak inni się ścigają
fot. Facebook

W internecie pojawiły się wypowiedzi z oficjalnego komunikatu premiery nowego bolidu Williamsa. Chociaż prezentacja modelu na sezon 2018 zaplanowana jest na czwartkowy wieczór, już możemy przeczytać, co do powiedzenia miał Robert Kubica.

Podczas tegorocznych zmagań krakowianin będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego i rezerwowego. 33-latek weźmie udział w kilku wybranych piątkowych sesjach treningowych, a także pojedzie w testach zimowych i w środku sezonu.

- Wracam do F1 w innej roli niż w sezonie 2011, ale na stałe wrócę do padoku, czego nie mogę się już doczekać - mówi oficjalnie polski kierowca. - Ciekawie będzie powrócić w te miejsca, w których już byłem. Niektóre z nich przywołują różne emocje z różnych chwil z mojego życia.

- Chwilami może być ciężko oglądać, jak ścigają się inni, lecz w tym roku czekają mnie inne zadania. Sezon będzie trudny, z wieloma wyścigami oraz zadaniami do wykonania. Pracując dla zespołu muszę dać z siebie wszystko. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu... – dodał.

Zobacz także

Claire Williams nie kryła radości, że barwy brytyjskiego zespołu reprezentować będzie Kubica razem z Siergiejem Sirotkinem. Szefowa ekipy z Grove zwróciła uwagę na rolę poszczególnych kierowców.

- Cieszę się, że mogę powitać Sergieja i Roberta w Williamsie - stwierdza szefowa teamu Claire Williams. - Obaj pokazali wyjątkową prędkość oraz umiejętności, które poważnie wzmocnią naszą ekipę. Siergiej zaimponował inżynierom i cieszymy się, że dajemy mu szansę pokazania się w fotelu wyścigowym. Robert także będzie ściśle współpracował z teamem, wykorzystując swoje doświadczenie i rozwijając bolid w trakcie sezonu.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW