Zamknij

Robert Kubica kierowcą WRT. Polak na dłużej w wyścigach długodystansowych

12.02.2021 18:19
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica został kierowcą WRT i w sezonie 2021 będzie ścigał się w wyścigach długodystansowych w serii European Le Mans Series. - To nowy rozdział w mojej karierze - napisał 36-latek.

Robert Kubica potwierdził w mediach społecznościowych, że w tym sezonie dołączy do belgijskiego zespołu WRT, w którego barwach weźmie udział w wyścigach długodystansowych. Były kierowca Williamsa wystartuje w serii European Le Mans Series.

Bardzo się cieszę, że z zespołem Team WRT rozpocznę nowy rozdział w karierze. To również będzie nowe wyzwanie dla zespołu. Stawka będzie bardzo silna, ma w niej startować wielu utalentowanych kierowców - napisał Kubica.

Robert Kubica kierowcą WRT. Kiedy starty Polaka?

Kierowca rezerwowy Alfy Romeo Racing Orlen nie ukrywał, że jest coraz bardziej zainteresowany wyścigami długodystansowymi. Na tę chwilę WRT nie ogłosiło nazwisk kolejnych zawodników.

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, gdzie ścigają się prototypy LMP2 i LMP3 oraz samochody klasy GT. W tym sezonie zaplanowano sześć rund, a każdy z wyścigów odbędzie się w Europie.

Kalendarz ELMS 2021:

17-18 kwietnia Barcelona

15-16 maja Red Bull Ring

10-11 lipca Monza

28-29 sierpnia Le Castellet

18-19 września Spa-Francorchamps

23-24 października Portimao

RadioZET.pl