Sto okrążeń, równe tempo i brak przerwy. Robert Kubica zakończył wtorkowe testy

Krzysztof Sobczak
28.11.2017 12:42
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Dwie godziny dłużej niż było to w harmonogramie testów spędził Robert Kubica za kierownicą najnowszego bolidu Williamsa. Polak był najbardziej zapracowanym zawodnikiem na torze podczas porannej sesji. Teraz jego miejsce zajmie Lance Stroll.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krakowianin ze wszystkich sił walczy o powrót do Formuły 1. Najdobitniej pokazuje to fakt, iż Polak zrezygnował z przerwy obiadowej, by zyskać dodatkowe dwie godziny przed tym, jak będzie musiał zwolnić bolid etatowemu kierowcy teamu, Lance'owi Strollowi.

Zobacz także

Kubica spędził za kierownicą łącznie 6 godzin, w trakcie których pokonał 100 okrążeń, czyli ponad 500 km(!) i uzyskał 7. czas (1:41.296). Tę ostatnią informację podajemy z dziennikarskiego obowiązku, bowiem Brytyjczycy podkreślali, że nie rezultaty będą najważniejsze. Niemniej Polak zaprezentował bardzo równe tempo i wyprzedził m.in. dwukrotnego mistrza świata, Fernando Alonso. Można jednak zakładać, że obaj mieli różne plany do wykonania.

Krakowianin przećwiczył m.in. pit stopy oraz długie stinty. Na tor powróci w środę w sesji popołudniowej.

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe, który z bliska przyglądał się poczynaniom Roberta, był zadowolony z wtorkowych jazd i przyznał, że wszystkie zadania zostały wykonane w 100 procentach.

Testy w Abu Zabi są ostatnim etapem przed ewentualnym powrotem Roberta Kubicy do Formuły 1. Decyzja najprawdopodobniej zapadnie w przyszłym tygodniu.

RadioZET.pl/KS