DTM: Robert Kubica bliski historycznego wyniku, Polak stracił punkty

13.09.2020 15:25
Robert Kubica w DTM

Robert Kubica zajął 12. miejsce w niedzielnym wyścigu na niemieckim Nuerburgringu. Zwyciężył Robin Frijns.

Robert Kubica po starcie awansował na ósme miejsce. Jednak po pierwszej sekcji zakrętów, krakowianin spadł na dziesiątą pozycję. W czasie pierwszego stintu, polski kierowca prezentował równe i mocne tempo, ale nie było ono wystarczające na rywali, którzy atakowali 35-latka i zyskiwali kolejne pozycje.

Po zmianie opon, Kubica wrócił na tor na 14. lokacie, ale jedyne na co było go stać to walka z byłym kolegą z F1, Timo Glockiem. Finalnie Kubica uplasował się na 12. miejscu.

Drugi był obrońca tytułu Rene Rast, a trzecie miejsce wywalczył Mike Rockenfeller.

Nico Mueller dość długo prowadził, ale po zmianie opon stracił tempo i ostatecznie na ostatnim okrążeniu spadł na piątą lokatę.

Pomimo słabszego rezultatu Szwajcar utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej w DTM. Drugi jest Frijns, a trzeci Rast.