Czerwone światło dla Roberta Kubicy. Wbrew pozorom, to dobry znak!

Krzysztof Sobczak
28.11.2017 10:36
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Robert Kubica spełnił jeden z kluczowych warunków, by móc powrócić do Formuły 1. W testach w Abu Zabi Polak jeździ bolidem z czerwonym światełkiem, a to oznacza, że otrzymał już superlicencję na starty w królowej motorsportu.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niektóre media sugerowały nawet, że wspomniane czerwone światło oznacza, że krakowianin podpisał już kontrakt z Williamsem. To pokazuje, z jak ogromnym napięciem świat F1 czeka na oficjalny komunikat ze strony Brytyjczyków.

Zobacz także

Żeby zdobyć, a raczej odzyskać superlicencję Kubica musiał pokonać co najmniej 300 kilometrów podczas testów. Poprzednie jazdy na Silverstone i Hungaroringu pozwoliły mu spełnić ten warunek, a zatem zniknęła jedna z przeszkód, która uniemożliwiała stajni z Grove podpisanie kontraktu z Polakiem.

Do rozwiązania pozostają jeszcze dwie kwestie - ubezpieczenie, jakie krakowianin otrzymał po wypadku z 2011 roku, ale to wydaje się tylko formalnością, oraz sprawdzenie, jak radzi sobie w bolidach nowej generacji. Wszelkie wątpliwości mają zostać rozwiane we wtorek i w środę w Abu Zabi.

RadioZET.pl/KS