Robert Kubica wróci do F1? "Jestem gotowy, chcę spróbować"

Krzysztof Sobczak
07.02.2017 10:39
Robert Kubica
fot. LAT Photographic/REPORTER/EastNews

W poniedziałek 6 lutego minęło dokładnie 6 lat od wypadku Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora. Z tej okazji Polak udzielił wywiadu serwisowi "Motorsport", a jego wypowiedź zelektryzowała fanów Formuły 1.

Zagłosuj

Czy chciałbyś powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Trzy lata temu miałem ofertę testów samochodu F1, jednak wtedy jeszcze nie byłem pewny, że sobie z tym poradzę. Teraz wiem, że powinienem spróbować, jestem gotowy - powiedział były kierowca BMW Sauber i Renault. I dodał: - Dziś odpowiedziałbym inaczej.

Zobacz także

Te słowa natychmiast wywołały falę spekulacji, że Polak być może wkrótce powróci do królowej sportów motorowych. Nawet jeśli miałyby to być tylko testy, to Kubica byłby w siódmym niebie.

- Myślę, że sobie bez problemów poradzę. Chcę poczuć dreszczyk Formuły, taki, jaki zawsze odczuwałem, gdy byłem zawodnikiem - przyznał zwycięzca Grand Prix Kanady z 2008 roku.

Kubica, któremu po wypadku z 6 lutego 2011 roku groziła nawet amputacja dłoni, jest świadomy swoich ograniczeń. Jak sam mówi, "jeździłby po 80 procent torów w F1", o czym przekonał się podczas prób na symulatorach. Jego doświadczenie, niesamowite wyczucie samochodu i doskonała współpraca z inżynierami mogą jednak okazać się kluczowe i skusić niektóre teamy do bardziej przychylnego spojrzenia w kierunku zatrudnienia Polaka.

- W moich trzech ostatnich sezonach F1 udało mi się osiągnąć znaczący poziom sportowy. Do tego poziomu, jak sądzę, teraz mi odrobinę brakuje - ocenił 32-letni krakowianin.

Na razie Kubica przygotowuje się do pierwszego w karierze sezonu w WEC, długodystansowych mistrzostwach świata, ale swoimi słowami dał nadzieję sobie i kibicom, że jeszcze kiedyś zobaczymy go w bolidzie Formuły 1. Trzymamy za to bardzo mocno kciuki!

RadioZET.pl/Onet/Przegląd Sportowy/Motorsport/KS