Robert Kubica wraca do BMW. Polak weźmie udział w testach serii DTM

05.12.2019 18:08
Robert Kubica weźmie udział w testach serii DTM
fot. James Moy/Press Association/East News

Robert Kubica weźmie udział w przyszłotygodniowych testach serii DTM w Jerez. O występie Polaka oficjalnie poinformowało BMW, w barwach którego 21-letni wówczas krakowianin debiutował w Formule 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Drugim kierowcą BMW Motorsport w Jerez będzie 29-letni Brytyjczyk Nick Yelloly, który dołączył do zespołu na początku tego sezonu i zdobył tytuł w Mistrzostwach GT Chin.

Kubica ostatnie dwa lata spędził w teamie Williams - najpierw był kierowcą testowym i rozwojowym, potem etatowym. Zespół miał jednak ogromne problemy i nie był w stanie przygotować odpowiedniego bolidu dla swoich kierowców. W efekcie z zaledwie jednym punktem wywalczonym przez Polaka w GP Niemiec zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Robert Kubica w DTM

Po zakończeniu współpracy ze stajnią z Grove i z powodu braku wolnych miejsc w innych ekipach F1 Kubica postanowił spróbować swoich sił w serii DTM. - Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez za kierownicą BMW M4 DTM - powiedział Polak. - Już teraz ogromnie się cieszę na testy i możliwość poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Z powodzeniem mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM z pewnością nim jest. Ta seria ma wyśmienitą obsadę, a standard jazdy jest niezwykle wysoki. Musimy jednak jeszcze poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzę w teście - dodał.

Podobną opinię wyraził dyrektor BMW Group Motorsport Jens Marquardt. - Robert to uznana postać na międzynarodowej scenie wyścigów samochodowych, z dużym doświadczeniem w seriach wysokiej klasy, takich jak Formuła 1. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak poradzi sobie w testach za kierownicą samochodu turystycznego, naszego BMW M4 DTM. Z kolei Nick Yelloly po zwycięstwie w Chinach również zasługuje na wyjazd do Jerez.

Testy DTM w Jerez odbędą się w dniach 10-13 grudnia.

RadioZET.pl/sport.pl