Robert Kubica bliżej fotela w Williamsie? Kluczowe słowa szefa Mercedesa

Maciej Walasek
27.10.2018 13:40
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Toto Wolff stwierdził, że szanse Estebana Ocona na jazdę dla Williamsa w przyszłym sezonie są znikome. Szef Mercedesa ujawnił, że 22-latek myśli już o roku 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Trwa walka o drugi fotel w Williamsie na 2019 rok. W tej chwili na krótkiej liście zespołu z Grove są trzy nazwiska: Kubica, Sirotkin i Ocon. Najmocniejszym kandydatem jest krakowianin, lecz to czy zostanie pełnoetatowym kierowcą wyścigowym ma przesądzić kontrakt sponsorski z Orlenem, który wciąż nie ogłosił oficjalnej informacji.

Zobacz także

Najpoważniejszym rywalem Polaka miał być Esteban Ocon. Junior Mercedesa jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem, który w przyszłości może być jedną z największych gwiazd F1. Okazuje się, że jego szanse na angaż w brytyjskiej ekipie spadły niemal do zera.

- Myślę, że jego szanse na regularne ściganie w przyszłym sezonie są nikłe – powiedział Toto Wolff w wywiadzie dla Sky Sports. - Tak naprawdę nic się nie zmieniło przez ostatnie dwa miesiące i myślimy już o sezonie 2020.

W przyszłym roku, 22-latek miałby pomagać Mercedesowi w pracach nad rozwojem samochodu. Szef mistrzowskiego zespołu podkreślił, że lepiej będzie, jak Ocon zrobi sobie rok przerwy i wróci do stawki w lepszym bolidzie.

Jeśli chodzi o Siergieja Sirotkina, to w tym roku nie udowodnił, że zasługuje na posadę w przyszłym sezonie. Rosjanin nie pokazał się z dobrej strony, a jego wyniki nie spełniają oczekiwań Williamsa.

To otwiera drogę dla Roberta Kubicy, który jako kierowca z doświadczeniem byłby sporym wsparciem dla George’a Russella. Młody zawodnik ma wieloletni kontrakt z brytyjskim teamem i jazda u boku 33-latka byłaby niesamowitą nauką.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW