Robert Kubica walczy o fotel w DTM. Orlen zasponsoruje kolejny zespół?

21.01.2020 21:27
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica w nadchodzącym sezonie może dołączyć do klienckiego zespołu BMW w serii DTM. Jak podaje portal motorsport.com, za finansowanie ekipy odpowiadałby PKN Orlen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica w grudniu zeszłego roku wziął udział w testach DTM, zasiadając za kierownicą BMW M4. Mimo że niemiecki team podał skład pięciu z sześciu kierowców na sezon 2020, Polak nie znalazł się w tym gronie, a jego starty w tej serii wciąż stoją pod znakiem zapytania. Według serwisu motorsport.com, 35-latek może zostać zawodnikiem klienckiej ekipy, która współpracuje z BMW. Wówczas finansowaniem zespołu zająłby się PKN Orlen. Wszystko przez zespół Aston Martin R-Motorsport, który zakończył współpracę z dostawcą silników HWA, a jego przyszłość w DTM jest bardzo niepewna.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą [ZDJĘCIA]

Warto zaznaczyć, że na początku nowego roku, Kubica został ogłoszony rezerwowym kierowcą Alfy Romeo w F1. Do obowiązków krakowianina będzie należeć m.in. praca w symulatorze i obecność na wyścigach, co może kolidować ze startami w DTM. Patrząc na kalendarz Formuły 1 i DTM, w tych dwóch seriach pokrywają się tylko trzy weekendy wyścigowe (GP Francji z Monzą, GP Kanady z Anderstorp i GP Włoch z Assen). Niemniej jednak Orlen uważa, że połączenie pracy Kubicy w F1 i ściganie się w innej serii nie jest niemożliwe.

- Drugi raz podkreślę, nie mówimy nie. Robert też nie mówi nie, ale zobaczymy. Być może będziecie mieć Państwo niebawem nowy komunikat – tłumaczył Daniel Obajtek w rozmowie z TVP Sport.

RadioZET.pl/motorsport.com