Kubica wraca do F1! Polak będzie trzecim kierowcą! Co to oznacza w praktyce?

Maciej Walasek
16.01.2018 12:54
Robert Kubica
fot. Facebook

Robert Kubica wraca do Formuły 1. Po 7 latach od dramatycznego wypadku, 33-latek został trzecim kierowcą Williamsa. Polak będzie pełnił funkcję zawodnika rezerwowego i rozwojowego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek kilka minut po godzinie 12 team z Grove ogłosił, że zespołowym partnerem Lance’a Strolla będzie Siergiej Sirotkin. Chwilę później pojawiła się kolejna wiadomość o tym, że Robert Kubica został trzecim kierowcą stajni Franka Williamsa.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że dołączam do Williamsa w roli rezerwowego kierowcy – powiedział Robert Kubica na oficjalnym portalu Williamsa. – Pod względem fizycznym nigdy wcześniej nie czułem się tak dobrze. Wiele kosztowało mnie dotarcie do tego miejsca i chciałbym podziękować Williamsowi za szansę, którą od nich otrzymałem.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wywalczy fotel kierowcy podstawowego w sezonie 2019?

Liczba głosów:

- Przez ostatnie miesiące cieszyłem się z możliwości bycia w padoku Formuły 1 i teraz nie mogę się doczekać pracy z inżynierami Williamsa, zarówno w fabryce jak i na torze, aby pomóc zbudować jak najszybszy bolid – dodał.

Co to oznacza?

W sezonie 2018 Kubica będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego. Williams przyznał, że krakowianin będzie miał "bardzo dużą rolę" w zespole. 33-latka za kierownicą bolidu zobaczymy już podczas przedsezonowych testów w Barcelonie. Poza tym, krakowianin wystąpi w kilku wybranych oficjalnych piątkowych sesjach treningowych oraz weźmie udział w testach w środku sezonu.

Dzięki temu, Kubica będzie miał doskonałą okazję, aby pokazać swoje prawdziwe możliwości, czego efektem może być fotel kierowcy podstawowego w 2019 roku, niekoniecznie w Williamsie.

– Moim celem jest powrót do jazdy w Formule 1, a to jest kolejny krok w tym kierunku. Nie mogę się doczekać! – powiedział Kubica.

RadioZET.pl/mw